Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nrkem miert nem jar a fizetese...

Nrkem miert nem jar a fizetesemeles?

Figyelt kérdés
6 eve vagxok a munkahelyemen.35 hetes terhes vagyok.Szonte az elejetol tappenzen kell lennem.Januar 1-tol beremeles volt en is kaptam rola papirt ala is irtam.Megis annyit kaptam mint elozo honapban.A berpapiron rajta vam h besoroladi berem az uj magasabb osszeg,de mikor reszletezi akkor a regi berbol szamol.Van valami torveny h X napig dolgoznom kell tenylegesen,vagy miert nem kapom a tappenzt a magasabb berbol it alairtam?Tappeniatt meg ugyanolyan munkaallomanyba vagyok,nem?
2017. márc. 1. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen, TAPPENIATT.
2017. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tappenz miatt..Elirtam...
2017. márc. 1. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Miert kaptad volna,ha nem is dolgozol erte?! Persze hogy nem kapod...ez van.
2017. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Én sem értem, milyen alapon várnád el, hogy még emelést is kapj, ha már több mint egy hónapja nem is dolgozol...
2017. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Ha folyamatos táppénzen vagy, az első megállapított összeg szerint kapod a táppénzt.

Pl tavaly 7400 volt a max az idén 8500. De aki tavaly 7400 ás tpben volt megállapítva és folyamatos telen továbbra is, nem kaphatja csak a 7400 max napi alapot.

Ez nálad is így van ha tavaly megállapították a táppênzed összegét mondjuk 4000 ftban, és azóta sem lettél keresőképes, csak ezt az összeget kaphatod.

Igen az egbizt törvény rendelkezik róla.

2017. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert a táppénz összegét már megállapították a béremelés előtt, a korábban elért béred alapján. Nem fog amiatt nőni, mert most emeltek. Sőt, a vsed, gyed összegébe se fog már számítani az emelés.
2017. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a táppénz alapját úgy számolják, hogy az igénylés napjától visszafele a 3. hónap utolsó napjától vesznek 180 bérezett napot. Attól, hogy kaptál béremelést, az a táppénz összegét nem befolyásolja, sőt a leendő csed és gyed összegét sem fogja!! Gondolom kb. augusztus óta vagy táppénzen. Ha így van, akkor 2016. máj. 31-től visszafele vettek 180 bérezett napot (legtöbb esetben így van, kevés a kivétel), ennek az átlaga lett a táppénzed alapja. Ez fix, nem változik, ha béremelést kapsz. Majd, ha gyed, gyes után mész vissza dolgozni, akkor a felhalmozott szabikat már az akkori emelt béreddel számolják. A csed alapja megfog egyezni a táppénzed alapjával, abba sem számít bele az emelt bér!
2017. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 napra helyezd vissza magad állományba,akkor bele fogják számolni. ( menj el 1 nap szabira)
2017. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Anivagyok válasza:
0%
Én az emelt fizuval kaptam. Nem tudom egyesek mit háborognak. Azért mert tpn vagy attól alkalmazott vagy. Én bemennék a helyedben a hr-re
2017. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!