Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéni vállalkozó vagyok...

Ha egyéni vállalkozó vagyok vagy cégem van, hogyan alakul a telefon- és internetköltség? És az autós dolgok?

Figyelt kérdés
Szóval, ha ugyanazon a címen lakok, mint ahol a tevékenységet végzem (székhely, telephely), akkor köteles vagyok üzleti, közületi előfizetést kötni telefonra, mobilra internetre stb. vagy használhatom tovább azt az előfizetésem, amit eddig is kötöttem magánszemélyként? És mi van, ha magánszemélyes előfizetéshez hűségszerződés köt? Vagy ha nem kötök ilyet, akkor megbüntetnek, ha mégis üzleti célra is használom (pl. üzleti ügyben telefonálok, e-mail-ezek)? És az autóval mi a helyzet? Magánautóval üzleti ügyben???
2011. dec. 28. 20:15
 1/7 kovpet ***** válasza:

Dehogy büntetnek :) Csak hülyeség.

Pont hogy befele kellene vinni a cuccot a cégbe és költségként elszámolni, nem fordítva :)


De nincs neked könyvelőd?

2011. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
MÉG nincs, mivel még cégem sincs. Csak érdeklődöm.
2011. dec. 28. 21:06
 3/7 kovpet ***** válasza:

Céges (adózás előtti) pénzből nem szabad a saját dolgaid finanszírozni. Fordítva nem gond.

Tehát ha a kajád el akarod számolni, az nem szerencsés. Ha veszel egy számítógépet a cégedbe, az nem zavar senkit.

Csak neked rosszabb úgy :)

Pongyolán fogalmaztam persze, de a lényeg ez.

2011. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

(Egyszemélyes kft, székhely, lakhely azonos, munkavégzés máshol is:)


Én nem kötöttem, nem érte meg, a magánmobilomon-, a vezetékes telefonomon keresztül bonyolítom, és van egy feltöltős telefonom a cég másik telefonszámához.

Nem telefonálok túl sokat, ezért lett ez a megoldás egyelőre a könyvelő tanácsára.

Az üzleti email, egy ingyenes levelezőrendszeren keresztül megy. .hu végződésűek az email címek.

Honlapot csináltattam.

Az autó a sajátom, nem lett céges, az adó miatt nekem nem éri meg. A tankolásról számlát viszek és a könyvelő elszámolja, amikor-ahogy lehet.

2011. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:
Upsz. Számla a tankolásról úgy, h nincs céges kocsi? Ezt fejtsd ki plz. Ez nekem is jó lenne.
2011. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A magánautóval kapcsolatban a kiküldetési rendelvény (útnyilvántartás) vezetésével kapcsolatban érdeklődj a könyvelődnél.
2011. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a tankolási számlát teheted be költségként a cégbe, hanem a saját tulajdonú szgk. használat hivatali célú költségtérítését számolhatod el útnyilvántartás, vagy egyéni vállalkozó ill. mg. őstermelő esetében válaszható a havi 500 km.

Emiatt nem kell könyvelőt keresned, pl. itt is elolvashatod a szabályokat: [link] és [link]

2011. dec. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!