Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Én jövő tavasszal szeretnék...

Mazsi78 kérdése:

Én jövő tavasszal szeretnék őstermelőit kiváltani, de egyéni vállalkozóit is. Katás lennék, és alanyi mentes, mivel az áfa nem lényeg egyik tevékenységnél sem. Lehetek KATÁS és áfamentes egyéni vállalkozó őstermelő? Hogyan alakul pl a járulék?

Figyelt kérdés
Értek a növénytermesztéshez, az egyik szakmám eladó, a másik kézápoló-műkörömépítő. Az ideji termésem nagyon jó volt, jövőre az egyik helyi zöldségeshez beszállíthatnék, de a palántákat is nevelnék, amiket el tudnék adni, köztes időben körmöznék,stb .Megélni komoly befektetés nélkül egyikből se lehet, ezért kombinálnám nincs tőkém, csak szorgalmas vagyok. A többi tevékenységre azért volna szükségem, hogy egész évben legyen bevételem, jövedelmem. Itt a járulékfizetés alakulása a kérdés és, hogy ez gond nélkül egyesíthető, összevonható? A másik kérdés, pedig, mivel 2014 októberig gyesen vagyok, ez kivitelezhető-e anélkül, hogy a gyest lemondanám csak mert fix ellenben megélni, gyereket nevelni nem lehet belőle. Aztán mivel nincs munkáltatóm az e.v.-t főállásnak tekinti az állambácsi,ami viszont kizárja a gyest elvileg. Remélem tud valaki segíteni, tanácsot adni, válaszolni. Ami nem működik, azt úgyis megszüntetném, de nekem már nagyon elegem van a nyomorból és szeretnék egy normális életet. A legalitás meg muszály, mivel csak mennek az évek.Köszönöm a válaszokat előre is.

2013. nov. 10. 20:59
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Én csak az őstermelői részhez tudok hozzászólni... Ha főállású őstermelő leszel, akkor az első évben, mivel nincs bevételed, a minimálbér után kell adóznod,járulékot fizetned. Gyermek után adókedvezményre jogosult vagy. Így, HA idén lennél főállású ősterm., akkor kb havi 43 ezret kéne magad után fizetned. HA (direkt feltételes módban írok) most kiváltanád az őstermelőit, akkor ebben az évben (november töredék részében és decemberben)a min.bér után adóznál, januártól viszont már az idei össz bevételed alapján. Tehát ha teszem azt kiváltod, és adsz el őstermelőként összesen 10 ezer Ft értékben, akkor az után adózol januártól. Remélem, érthető volt. :)

Hogy a gyest bukod e? Ez jó kérdés. Az első 1 évben nem mehet el senki dolgozni gyes mellett, viszont ha már több mint 1 éve gyesen vagy. azt hiszem, elmehetsz, de akár a nagyszülő is megigényelheti a gyest helyetted, ha a gyermek elmúlt 1 éves. Ha főállású őstermelő vagy, akkor önfoglalkoztató vagy, tehát munkaviszony, ami mellett most még nincs gyes, ha jól tudom. De minden esetre nem ártana megkérdezned egy könyvelőt, aki mindenről tudna felvilágosítást adni. Tőle kéne megtudnod azt is, ehet e együtt a e.v. és a f. ősterm.

Remélem, tudtam segíteni, én most lettem főállású őstermelő. :)

2013. nov. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Idén már sajnos max diót tudnék árulni, abból meg nem volna annyi bevétel, amennyi a járulék sajnos, de már megvan a stratégiám tavasztól, azt követve vélelmezem, hogy már megélünk belőle. Nagyszülők nincsenek már évek óta, nincs segítség ilyen módon egyikünk részéről sem. 2 éves a kicsi, most kerültem át gyedből gyesbe, csak a munkáltatóm nem tudott a fő helyett részmunkaidőt felajánlani, így megváltunk egymástól. Kicsi gyerekkel meg esélytelen elhelyezkedni. Átképzésbe is azért gondolkodtam, mert az önfenntartás felé kell gondolkodni, nem szabad a kánaánra várni.

Köszönöm! :)

2013. nov. 14. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!