Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 30ezer ft tényleg akkora...

30ezer ft tényleg akkora lehúzás gyerektartás gyanánt?

Figyelt kérdés

Évek óta 20ezer, végzés nincs róla, megegyezés volt. Azóta azért változtak a dolgok, a gyerekre a kiadások, az árak... Az exem is máshol dolgozik.

Eddig ment az, hogy voltak olyan kiadások, amiknek elkértem pl a felét. Csak kicsit nevetségesnek érzem már, hogy az utolsó 50 fillérig visszavezetni dolgokat (legutoljára 400 ft-ról lett volna szó, amivel ő kevesebbre számolta a rá eső részt.)

Azért godoltam, inkább legyen fix, amin felül nem kérek el semmit.

De ez sok lenne vajon?

(Mert 25-re már húzta a száját, mikor úgy jött volna ki.)


A bejelentett nettója 100valahány ezer, pontosat nem tudok, nem is faggatom róla. Azon kívűl is van bevétele, de ahhoz ugye semmi közöm és nem is érdekel.



2017. márc. 9. 09:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

Kerdezo, nem nem sok a 30 ezer.

Hiszen lakhatast, vizet, futest, mososzert stb stb kell biztositani neki.

A gyerektartas nem csak ruhara van.

2017. márc. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
30%

MIndentöl függetlenül a bíróság maximum a nettó fizetés 25%-át ítéli meg, alacsony kereset esetében - márpedig itt arról van szó -, sokkal inkább a 15%-os szint az elvárható.


Ez 100 ezer Ft esetében 15-25 ezer közt van, de reálisabb a 15, szóval ha bíróságra mégy, lehet, hogy még kevesebbet kapsz, mint eddig. (Mert azért az apának is kell valahol laknia meg enni, ami nem ingyen van)

2017. márc. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Biztosan az, és gyanítom, életében nem nevelt gyereket (mondjuk nem lepődök meg, épeszű nő nem szül ilyennek... most nyilván megkapom, hogy én sem vagyok az, ha a szarrágó exemnek bevállaltam a gyereket, na mindegy.)


A léngyeg az lett volna, hogy a bíróságon nem néznek-e ezek szerint pénzéhes "megélhetési anyukának" (by: gyakorikerdesek.hu, olyan jó kifejezéseket olvasok itt...), hogy 30ezerre írtam meg a kérvényt.

Végülis a 44%-os agglegényen kìvűl nem akasztottam ki a mérlegeket...

2017. márc. 9. 10:16
 14/29 A kérdező kommentje:
12: Én 100valemennyit írtam. Azért ha ugyanott dolgozó személy 2 gyerekre adókedvezménnyel kap 160-at, akkor kicsit több lehet anélkül is 100nál.
2017. márc. 9. 10:19
 15/29 anonim ***** válasza:
59%

Abszolút értékben - azaz függetlenül az exed anyagi helyzetétöl - egy gyerekre a havi 30000 nem sok.


Viszont -ahogy valaki írta - a bíróság azért az apa megélhetését is figyelembe veszi.

Nyugodtan add be igy a kérvényt, aztán vagy kapsz többet, mint eddig, vagy sem. (De ha marad is az összeg, akkor legalább van jogod követelni töle)

2017. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem sok.

Az én ex férjem 35 ezret fizet gyerekenként, vagyis 70 ezret. Bírósági döntés alapján, szóval reklamációnak helye egyikünk részéről sincs.

Ez a fizetése 40%-a, a szokásos összeg.


És ha hozzáteszem a magamét, akkor sem elég egy kamasz gyerekre. Étel és rezsi legalább annyi jut rá, mint egy felnőtt emberre, plusz a többi: fél évente kinő mindent, és rá már nem lehet 500 ft-ért pólót turizni.

Mobiltelefon költségek, internet, osztálypénz, buszbérlet, zsebpénz, sportolás, nagy ritkán jut szórakozásra.


Gondolom, a kérdező exe sem tudna megélni havi negyvenből. Pont azért reklamál.

Ha meg igen, akkor nyugi van, marad annyi. ;)


Ahogy az egyedülálló anyukák el tudnak menni túlórázni, gyerek mellett, úgy az apukák is. ;)

2017. márc. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem sok.

Sogornom 50.000 Ft-ot kap a gyerek apjatol.

2017. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
21%
Tudjátok mit ? Valóban nem sok. Tévedtem. Nyugodtan kérjen el mindenki legalább 70 ezret ez exétől. Akkoris, ha minimál bért kap. A kérdező volt férjének is biztos elég lesz a számlák rendezése, kaja megvétele után havi 10-15 ezer maradék.
2017. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Akkor vegyük sorban:

"Igenis sok család meg tud élni ennél kevesebből is." => Mármint mennyiből? Meg hogyan? Meg hány tagú család? Hányan keresőképesek? Ezek mind befolyásoló tényezők, ne dobálózzunk

...


Igényeket lejjebb adni. Amiket felsoroltunk többen, azok nem igazán az igényszintet tükrözik. Az iskolai kiadások fixek amúgy, nem választhatóak. (A külön dolgokat nem veszem ide direkt.)

Mástól várni a sült galambot... Ez úgy hangzik, mintha a gyt valami szívesség lenne, összegtől függetlenül...


Elfogadok más véleményt is, csak ne olyan ossza az észt, aki nem jártas közvetlenül a dologban.

2017. márc. 9. 11:52
 20/29 anonim ***** válasza:
85%
44%-os remelem azzal tisztaban vagy, hogy 1 gyerekhez 2EMBER KELL mindegyiknek felelosseget KELLene vallalnia ha mar meg tudtak csinalni. Nem jarja az hogy csak az anya 120%-ot ad bele apuci meg csak 10%ot...
2017. márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!