Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 30ezer ft tényleg akkora...

30ezer ft tényleg akkora lehúzás gyerektartás gyanánt?

Figyelt kérdés

Évek óta 20ezer, végzés nincs róla, megegyezés volt. Azóta azért változtak a dolgok, a gyerekre a kiadások, az árak... Az exem is máshol dolgozik.

Eddig ment az, hogy voltak olyan kiadások, amiknek elkértem pl a felét. Csak kicsit nevetségesnek érzem már, hogy az utolsó 50 fillérig visszavezetni dolgokat (legutoljára 400 ft-ról lett volna szó, amivel ő kevesebbre számolta a rá eső részt.)

Azért godoltam, inkább legyen fix, amin felül nem kérek el semmit.

De ez sok lenne vajon?

(Mert 25-re már húzta a száját, mikor úgy jött volna ki.)


A bejelentett nettója 100valahány ezer, pontosat nem tudok, nem is faggatom róla. Azon kívűl is van bevétele, de ahhoz ugye semmi közöm és nem is érdekel.



2017. márc. 9. 09:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
21%
Az apuci annyit ad bele, amennyitől nem hal éhen. Sajnálom, hogy ennyire nem sikerült felfogni, amit mondtam. De majd a bíróság eldönti mennyi jár nettó 100-ból. Ha nincs igazam, akkor miért nem havi 30-at kell fizetni ? Miért nem adja ezt meg a bíróság ?
2017. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
87%

Persze, anyuka is tegye hozzá a maga 20 ezrét, aztán a hónap közepétől nem eszik majd a gyerek.


Miért természetes hogy a nő természetben ÉS anyagiakban is többet vállal?

2017. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
64%

Nekem még ovis csak a lányom,az apja hol ad,hol nem. Engem nem érdekel,mert férjemmel megélünk. Ettől független kötelessége adni az apának pénzt,mert az ő gyereke is. Engem azért se érdekel,mert jó ha havonta ott a gyerek két napot,így levezetve,nem szereti a gyerekét különösebben,nem érdekli,nem kell neki,miért fizetne. De mint írtam,mi férjemmel megélünk.

Bíróságra menj el,de tényleg ne várd,hogy sokat ítéljenek meg neked. Szerintem ez a 20ezer a nagy átlag,amit megadnak.

Én azért amennyire kalkulálom,nem fog havi 30-ba kerülni a gyerek akkor se,ha jár külön órára. Hisz ruhák vannak olcsón is,cipők is. Könyvek egy évben egyszer kellenek. Bár nekünk az iróeszköz meg fogja dobni a költségeket,mert balkezes és jobb neki majd a speciális eszköz.

Sokaknak abban van azért igaza,hogy az apa 20 ezre mellé te is beteszel annyit,az már 40. És ha az embernek Nincs sok,akkor igen,lentebb kell adni az igényekből sajnos. Értem itt a drága külön órát,mint pl sport. Ha nekünk le kell valamiről mondani,akkor elsőnek mi mondunk le,utána jön a gyereknek az,ami nem a tanulással kapcsolatos költség,na meg a drága ruhák.

Sajnos a sz.rágó apák azok is maradnak,bíróság,vagy semmi.

2017. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
En ugyan a "gyerek" vagyok, de apukam 70 ezret fizet (a fizetese 15%a). Na mar most ez nem csak arra van am, hogy en ebbol ruhakat vegyek meg szorakozzak meg stb. Rezsi (en is hasznalok villanyt, gazt, vizet), barmilyen meglepo, de enni is szoktam. Sot, vannak ilyen luxus igenyeim is, mint pl a havi 13 ezres gyogyszerem, vitaminok, asvanyviz, telefonszamla, neha szorakozas... Vegzos vagyok, az osztalypenz 2ezer havonta, a szalagavatot se vertuk nagy dobra, megis elvitt majdnem 40 ezret, csak angolbol fenymasolasra be kell vinni 2500at havonta, toribol 2000et, voltam pesten nyiltnapon ebbol az utazas volt csak 5000, meg meg ettem is... azert az se hatrany, hogy reggelire kapok egy heten 3 ezret meg havonta zsebpenznek 5 ezret... lehet itt szamolgatni, nem sok minden marad belole. Az a 20 ezer a kajat se futja ki, ha egy heten egynel tobbszor eszik a gyerek hust mondjuk.
2017. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Első tárgyalás megvolt. A 100ezres nettó, amiért támadtak páran, az 140 párezer, azt veszik alapul.

Mivel megegyezni nem tudtunk, mert neki tul.képp a 20ezer is sok, októberben lesz a köv. tárgyalásunk.

2017. jún. 9. 11:15
 26/29 anonim ***** válasza:
Sajnálatos,hogy csak ítélkezni ár ide még az is,aki ugyanabban a szituban van,mint te. Jó magyar mentalitás ez,ha én hülye vagyok kiharcolni a gyerekemnek valamit,te is legyél az. Nem,kedves kérdező,a minimum az lenne,hogy napi szinten látogatja a gyerekét,és amit tud,megad neki,ahogy te. Már ha apa lenne,nem egy gyáva,gusztustalan féreg,aki a saját gyerekétől sajnál 20ezer forintot havonta. Aki meg azzal jött,h apucinak is meg kell élni,hát gratulálok,hogy egy önző,saját gyerekét lesz..ró gusztustalan fehérjehalmazt fontosabbnak tartasz,mint egy gyereket,aki nem tehet semmiről,de szív a szülők válása miatt. Na,jöhet a bátor lepontozás :)
2017. jún. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mit ítéltek meg
2017. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Hát az még odébb van, de ha túl vagyunk, jelentkezek.
2017. jún. 9. 17:32
 29/29 minike128 válasza:
szerintem nem sok...a gyerekek sokba vannak...szerintem nem csak egyedül csináltad őket...Úgy hogy fizesen ha van miből neki..vagy is támogassa a gyerekét,vagy gyerekeit..az én apám mikor terhes lettem még akkor is adta agyerektartásomat... XD
2017. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!