Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hallottam valami olyat, hogy...

Hallottam valami olyat, hogy duplázni akarják a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Kinek mi erről a véleménye? Én nem a családit dupláznám, hanem a GYED maximalizálását törölném el, és járna a gyerek 3 éves koráig.
2017. márc. 21. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam róla egyáltalán. Hol hallottad?
2017. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
kamu
2017. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Csaladi duplazassal egyebkent hosszutavon jobban jarsz, mint a gyedes megoldasoddal. Ha igaz, ha nem.
2017. márc. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olvastam...valahogy úgy volt a történek,hogy Lengyelországba behoztak egy új rendszert és kicsi hazánk onnan is sok ötletet les el és lehet ezt is... aztán kiderült,hogy ezt nem fogják és emelni se fogják a csp-t. Egy másik cikkbe olvastam,hogy terveznek több juttatást (persze választás lesz jön a rizsa) ami ilyen adókedvezmény formás stb bla bla nem igazán emlékszem,de a lényege annyi volt,hogy nem alanyi jogon jár majd
2017. márc. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt jónak tartom, hogy nem alanyi jogon jár. Én jobban járnék ha 3 évig a nem maximalizált GYED-et kapnám, utána úgyis megyek vissza dolgozni.
2017. márc. 21. 17:44
 6/12 anonim ***** válasza:
11%
Két év után is visszamehetsz. Csak Magyarországon szokás otthon ülni 3 évig.
2017. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2017. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Konteók mindig keringenek, de hivatalos alapja ennek nincsen.Ami a gyedet illeti, engem is bosszant a felső határ, mert 2 gyerekes adókedvezménnyel is csak a fizetésem fele, de azért ebben a formában (munka mellett) 3 évig teljes fiztu utalni nem volna kifizetődő. Jómagam úgy tartom reálisnak, ha eltörölnék a maximumot, akkor ne járjonmunka mellett, így ebben a formában hatalmas segítség. Mondjuk ómagam az adó formájában jóváírható kedvezményeket pártolom, támogassák azt a ki dolgozik rendesen, apap segélyezésre ácsingózva ne vállaljon senki gyereket, persze megteszik bőven. Értem én, hogy szegénység van, de ne az állam dolga legyen a gyereket felnevelni, pedig nem vagyok épp a kormányunk hű híve. Ilyen rendszer szinte a világon sehol nincsen,fél évig csed, 2 éves korig gyed, akár munka mellett, ami után még ajándéknak ott gyes, az meg azért nem tragédia, ha valakinek vissza kell mennie dolgozni mikor betölti a kettőt a gyerek. Persze, nyilván ideális egy csöppségnem óvodáig az anyja mellett, de nem lesz semmi baja, ha anyagi okokból közösségbe megy. Szerintem. Persze nem kell egyetérteni velem, mindenkinek megvan erről a megosztó kérdésről a saját véleménye. Én csak abban bízom nem duplázzák meg sosem, mert a megélhetési gyerekszülés bizony létező dolog, sok gyerek esetében az már tényleg akkora tétel, amiért megérheti bevállalni még olyan családokban a sokadikat is, akiik amúgy nem bírnának az állami ellátórendszer segítsége nélkül egy kiló kenyeret sem megvenni.
2017. márc. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Huh, rengeteget félreütöttem, elnézéseteket kérem, azért bízom benne értelmezhető a kommentem.
2017. márc. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Azt gondolom,amit a 8.válaszadó,még így is,hogy én olyan keveset keresek,hogy párom vesz igénybe mindent kb. Ez is nagy segitség már,hogy a gyed munka mellé kapható.
2017. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!