Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól tudom, hogy a szülés után...

Jól tudom, hogy a szülés után járó járadékokat az állam fizeti? Akkor a legtöbb munkahely miért akad ki, ha egy nő bejelenti hogy terhes?

Figyelt kérdés
Sok helyre fel se veszik az embert, ha pár éven belül babát akar vagy mikor akár évek után bejelenti, hogy terhes, akkor úgy néznek rá mint a véres rongyra. Miért van ez így? Mikor gyakorlatilag egy fillért sem kell fizetniük a munkavállaló után.
2017. márc. 26. 20:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
40%
Látod, itt a gond. Mi az, hogy nem akar a hatodik hónapig? Ez nem kívánságműsor. Aki most elintézi a tp-t, el fogja intézni a téli szünetben, el fogja intézni, ha nem kap szabit, amikor akar :(
2017. márc. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy akar. Minimum a hatodik hónapig, de ha tud, tovább is dolgozni fog.
2017. márc. 27. 06:48
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

Szidja itt mindenki ezen az oldalon a tàppénzes kismamàkat. Na akkor mi van az olyan munkahellyel, ami nem tud könnyített munkàt biztosítani és a munkàltató az olcsóbb tàppénzt intézteti a kismamàval hogy ne kelljen alapbért fizetni?

Ha meg pattogsz hogy törvényadta jogod alapbért kapni és nem tàppénzre menni akkor lőttek a lehetőségnek hogy oda még visszavesznek....

Az éremnek 2 oldala van.


Az én munkahelyem is kijelentette màr hogy terheseknek azonnal tàppénz, mert nem vàllaljàk a felelősséget.

Na ha egyszer teherbe esek menjek óhajuk szerint tàppénzre vagy követeljek alapbért amivel elfelejthetem hogy visszavesznek szülés utàn. Vagyis visszavesznek mert kötelesek, de màsnap ki is rúgnak valamilyen indokkal....

2017. márc. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
18%
És ne is beszéljünk arról a munkáltatóról, aki átmenetileg fizetés nélküli szabira küldik a GYES-ről visszatérő anyát.
2017. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

"Arról már nem is beszélek hogy sokan már úgy mennének egy új helyre hogy már próbálkoznak"


És ezzel mi a baj? Lehet, hogy évekig próbálkoznak. Talán otthon kéne ülni addig? Illetve a terhesség első 6-7 hónapjában simán lehet dolgozni.

2017. dec. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!