Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED után jogosult leszek...

CSED után jogosult leszek GYED-re is? Így:

Figyelt kérdés

2015.09.20.- 2017.03.31.-ig tartott folyamatosan a munkaviszonyom. (1 év 5hó m.viszony, átl. 150 000 FT bruttó, 8 órában) 2017.09.13.-ra várjuk az első babánkat. 2017.03.31-től a szülésig nem dolgozom, határozott időre szóló szerződésemet nem hosszabbították meg, mert terhes vagyok (3 hónapos). Táppénz nem jár. Kb. 1 havi munkanélküli járadékra leszek jogosult, ezt a szülés körüli időpontra tervezem igénybe venni, így elvileg biztosított leszek. A TB-t most addig magam után fizetem.


A CSED-et igényelhetem, de a folyósítása alatt meg fog szűnni a munkanélküli. Utána igényelhetem a GYED-et is, akkor is, ha a szülés előtt kb. 6,5 hónapig nem volt munkaviszonyom (előtte volt szűk 1,5 év) ?



2017. márc. 31. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
A szülést megelőző 2 évben kell meglegyen a 365 napod,ami így megvan, így jogosult leszel. Annyi, hogy passzív jogon fogod kapni az ellátást, így ha esetleg testvér-projekt jön a képbe, akkor őelőtte már mindenképpen vissza kell menned ugyanúgy egy évre dolgozni.
2017. ápr. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
GYED-re jogosult vagy, ha a biztosításod a CSED alatt szűnik meg, tehát igen.
2017. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nincs olyan, h nem rúghatnak ki ha terhes vagy?
2017. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3: a határozott idő lejárta nem kirúgás.
2017. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jár a CSED? Nem kell a szülés időpontjában biztosított (foglalkoztatott)jogviszony?
2017. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem hosszabbítottak szerződést, a kilépő papírjaimra is csak annyit írtak "indoklásként", hogy a határozott idő lejárt. Nem csinál nagy ügyet belőle a cég...

A CSED azért fog járni, mert a munkanélküli járadékot a szülés körüli időpontra tervezem igénybe venni, így ez biztosított jogviszonynak számít.

2017. ápr. 6. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: szerintem érdeklődd meg ezt olyantól biztosan, aki ezzel foglalkozik. Nem ijesztgetni akarlak, csak nehogy meglepetés legyen, mikor szülsz. Ha nem változott meg tavaly óta az erre vonatkozó törvény/rendelet, akkor munkanélkülire nem jár CSED. Tudtommal táppénzre jár meg folyamatos munkaviszonyra. Akkor kapnál CSED-et, ha a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szülsz.
2017. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: nem munkanélküli segélynek hívják azt amiről szó van. Az álláskeresési járadék ideje biztosításban töltött idő; ha amúgy a két év alatt 365 biztosításban töltött nap megvan, akkor járni fog a CSED.
2017. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tényleg, igazad van!Köszi, hogy szóltál, jó tudni :) Utánanéztem, valóban jogosult CSED-re, csak nem a bérből számolják!
2017. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!