Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult leszek gyedre, csedre?

Jogosult leszek gyedre, csedre?

Figyelt kérdés

Nemrég dolgozom a munkahelyemen, már lejárt a próbaidőm. Teherbe estem. Azt tudom, hogy védett vagyok és nem küldhetnek el. Jogosult leszek a juttatásokra, ha csak távolléti díjat kapok szülésig? Így a szülés időpontjában még be leszek jelentve, de ténylegesen nem munkával töltöm az egy évet.

Tehát a távolléti díjas időszak bedolgozott időnek számít gyed szempontjából vagy sem?


2017. márc. 4. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem alkalmas a munkaköröd terheseknek?


Egyébként igen, számít, mert a biztosítási jogviszony fennál.

A táppénznél is ez (lenne) a helyzet (ha igénybe veheted annyi időre) .


Mennyire centizted ki? Hány hónapod van jelenleg?

2017. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért kapnál távolléti díjat?
2017. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Lehet nem távolléti díjnak hívják, bocsánat.

A törvényi alapbérre gondolok, amit a munkáltató fizet terhesség esetén, ha nem tud olyan munkakört biztosítani, amit terhesen is végezhetek.

Azt már megtudtam, hogy a cég nem vállal felelősséget a kismamákért, azonnal táppénzre küld mindenkit. Mivel nekem nincs bedolgozott időm a táppénzhez, így marad a törvényesen járható út, az alapbér.

A munkaköröm gondja hogy 12 órás állómunka, amit még el is végeznék, a probléma a súlyok emelgetésével van.

4-5 hetes körül lehetek, egyelőre még csak pozitív teszt van a kezemben, orvoshoz 2 hét múlva kaptam időpontot.

2017. márc. 4. 22:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Az alapbér és a távolléti nem ugyanaz, ebben a helyzetben alapbér jár.


Azt meg nem tudjuk, jogosult leszel-e, mert biztosított leszel, de a kérdésből nem derül ki, megvan-e a 365 napod. Dolgoztál-e korábban, itt mennyi volt a próbaidő... (A tp jogosultság hiánya miatt nyilván nem dolgoztál). De ha egy hó volt a próbaidő, plusz még nyolc van hátra, az is kevés. Három hóval is necces, ha nemrég járt le.

2017. márc. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lennék olyan hurrá optimista, hogy erre megkapod a papírt az üzemorvostól. Megszokott súlyok emelgetése egészséges terhességben nem árt, különben mindenkitől elvennék az első gyereket a második terhesség idejére. Akkor árt ha vmi nem kóser a terhességgel, de akkor táppénzre küldenek. Azt meg ha kimeríted, utána nem vagy biztosított.


Konkretizálhatnád a munkakört és hogy pontosan mennyit dolgoztál, mint már kérdeztük!

2017. márc. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha meglesz a 365 ledolgozott napod akkor igen. Minden más esetben nem.
2017. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a nőgyógyász veszélyeztett terhesnek sorol be, nincs az az üzemorvos, aki ezt felülbírál(hat)ná...
2017. márc. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7, annyi probléma ezzel, hogy a hajára kenheti a kérdező, ha veszélyeztetettnek nyilvánítják, mivel akkor csakis táppénzre mehet, amit pont el akar kerülni, mert ahhoz keveset dolgozott. :)
2017. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!