Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED után nincs a munkahelyeme...

GYED után nincs a munkahelyemen a poziciómnak megfelelő munkakör akkor pozicióváltáskor a bérem is változik?

Figyelt kérdés
Elég nagy az esély arra, hogy nem lesz a poziciómnak megfelelő munka, csak ha visszapoziciónálnak ami nekem nem gond, ha a fizumat nem csökkentik vissza. Tehát a kérdés az ez lenne, hogy ilyenkor ha a magasabb pozicióból vissza tesznek a kisebb pozicióba az a béremből is lecsökken a poziciónak megfelelően vagy megmarad a bérem?

2017. ápr. 2. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Abszolút laikus vagyok, de az tűnik logikusnak, hogy a pozícióhoz/munkakörhöz állapítják meg a bérezést. Azaz, ha egy alacsonyabb bérezésű pozícióba kerülsz, a béred is aszerint alakul. Mire fel kapnál több pénzt, amikor az új munkaköröd (ha már alacsonyabb szintű pozícióról van szó) valószínűleg kevesebb felelősséggel, feladattal stb. jár?

Sztem nincs olyan, hogy "örökös fizetés". Azaz, ha te vándorolsz a pozíciók között (még, ha önhibádon kívül is), sztem nem tarthatod meg a korábbi munkaköröd után járó fizetést. Talán ez a gyakorlatban a bérszámfejtés egyebek tekintetében sem kivitelezhető.

Azt el tudom képzelni, hogy multinál vagy magánvállalkozásnál ez sokkal lazábban működik, pl. a különbözetet zsebbe kapod, de állami cég esetében bértábla van, amelyben rögzítik az egyes beosztási szintekhez tartozí fizetést.

Ha esetleg tévednék, elnézést érte.

2017. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
En ugy tudom ha a ceg nem tudja biztositani ugyanazt a munkakort, athelyezhet masikba amit elfogadhatsz, de a bered nem csokkentheti. Egyutt dolgozom azzal a kollegaval aki ezeket intezi, holnap ra is kerdezek, de pont a multkor emlitette, hogy ez igy van.
2017. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Ez teljesen cég függő.
2017. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A magasabb bért kell, hogy fizessék.
2017. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem csökkenthetik a fizudat, de lehet h bepróbálkoznak...
2017. ápr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!