Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben mi lesz az ellátások alapja?

Figyelt kérdés

én most gyesen vagyok a kislányommal és szept.végén jonne a kistesó. A munkahelyen szóltam, most márc.31.szakítom meg a fiz.nélküli szabit

azt javasolták, hogy ahhoz, hogy a 2017.01.01.emelt munkabérem után kapjam az ellátásokat (táppénz, csed, gyed) vegyek ki pár nap szabit, 1-9-ig és ápr.10.től mennék táppénzre, de már 3-án bejelentem a terhesség tényét a munkáltató felé és az igazolást a várandóságról, így védve leszek


kérdésem csak ennyi h ez jó e igy? és valóban ez a pár nap szabi - ami ténylegesen munkaviszonynak számit elég ahhoz h a magasabb bér alapján számolják az ellátásokat?



azt javasolták, hogy ahhoz, hogy a 2017.01.01.emelt munkabérem után kapjam az ellátásokat (táppénz, csed, gyed) vegyek ki pár nap szabit, 1-9-ig és ápr.10.től mennék táppénzre, de már 3-án bejelentem a terhesség tényét a munkáltató felé és az igazolást a várandóságról, így védve leszek



kérdésem csak ennyi h ez szted is jó e igy? és valóban ez a pár nap szabi - ami ténylegesen munkaviszonynak számit elég ahhoz h a magasabb bér alapján számolják az ellátásokat?



2010-óta van folyamatos munkaviszonyom itt



Csevegés vége



Írj be üzenetet...



Tetszésnyilvánítás jel



péntek 13:34



Simon Renáta



.



Csevegés indítása



2017. március 20. 12:16



Nem felejtem el



oksa



szép napot nektek:)



szióka:)



Szia



2017. március 21. 11:21



Szia



Szinte egesz biztos h a 15.58 ind 35,megyek sztem 16.10 re ott vagyok le is j


2017. ápr. 3. 18:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Sajnos más dolgok is belekerültek, mert beillesztéssel írtam...de remélem a lényeg kivehetőőő
2017. ápr. 3. 18:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha 255 ezernél kevesebb a fizud, akkor így rendben van, csak kerüljön bele a szerződésbe a módosítás.
2017. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint mivel átlagjövedelemből számítják a CSED-et (adott esetben GYED-ed) a tp pedig nem fog beleszámítani, nem fogja befolyásolni az emelés a CSED összegét, csak ha ténylegesen dolgozol.

Egyébként pedig nem kell bejelentened a terhességet ahhoz, hogy védett legyél.

2017. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Mivel a fiz.nélküli szabot megszakítom és visszaálltam állományba, így be kell jelenteni, mivel senki sem védett egyébként (nekem ezt mondták)de így nyugodtabb vagyok. Még pontosan mindig nem tudom miből számolnak, táppénzt gyedet a z emelés után, ezt kiderítettem, csedet pedig a minimálbérhez vagy az előzőhöz, amelyik kedvezőbb. Állítólag.
2017. ápr. 7. 07:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor mégegyszer: igaz hogy az átlagjövedelemből számolnak, de ha nincs jövedelemmel ellátott figyelembe vehető időszak, akkor a szerződés szerinti jövedelemből. De ilyenkor van egy maximuma az adható ellátásnak, CSED/GYED esetén a minimálbér kétszerese, táppénz esetében a minimálbér. Tehát ha 255.000-nél kevesebb a megemelt fizuja a kérdezőnek, akkor jó lesz így, ahogy leírta.
2017. ápr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ebben nem vagyok jártas :-) 175.000 a bruttóm, az emelt.
2017. ápr. 7. 12:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor így már kezdem érteni, a szerződés szerinti jövedelemből fognak valószínűleg számolni.
2017. ápr. 7. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!