Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyedül álló anyukának milyen...

Egyedül álló anyukának milyen kedvezmények járnak?

Figyelt kérdés
Márciusban fogok szülni a párommal szétmentünt, nem voltunk házasok. Kerestem a google-ban hogy mennyivel kapok több pénzt de csak annyira jutottam hogy kb 1000 ft. Mondjuk az nem valami sok.... Esetleg valami kedvezményre jogosult vagyok ilyenkor? vagy 1000 ft.nál többet kapok azért? 1000ft-ért egy pelenkát nem veszek meg :(
2015. jan. 4. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Csak a családi pótlék lesz egy ezressel több. Más kedvezményt nem kapsz.
2015. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

Emelt családi automatikusan jár és ha kevés a jövedelmed, akkor lakásfenntartási támogatást is igényelhetsz.

Én pl. csak GYES-t kapok és majdnem a maximumot ítélték meg nekem, ez nagyon nagy segítség, havi 5800 ft-ot kapok a gázra.

Rászorultsági alapon ha jól tudom, közgyógyot is lehet kérni, amire lehet venni pelenkát, tápszert, de én ezt nem igényeltem meg.

2015. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Egyedülálló családi pótlék 1500 Ft-al több, mint a sima családi. Nincs nagyon más, max. a baba születése után kérhetsz gyermekvédelmi kedvezményt, de ez is évente kétszer 6 ezer Ft Erzsébet-utalvány. Lakástámogatás az önkormányzatnál. Kb. ennyi. Na, meg menj bíróságra gyerektartásért, ha a gyerek apja nem akar fizetni.
2015. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Húúúúú. Nagyon megerőltették magukat!!!! egy ezeres.... :(
2015. jan. 4. 20:32
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Miért erőltetnék meg magukat!?Nem a semmire kell szülni!!

Gondolom dolgoztál előtte,van félretett pénzed és gondoltál arra is,ha apuka lelépne egyedül is boldogulj!?

Ugye???

2015. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Csendben jegyezném meg, hogy attól még, hogy nem voltatok házasok, a gyerektartás még jár a gyereknek.
2015. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Örülj, hogy Magyarországon szülsz, mert itt 3 évig kapod a pénzt. A gazdagabb nyugati országokban csak fél vagy egy évig van fizetett szülési szabadság.
2015. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Miért kéne, hogy más erőltesse meg magát, hogy a te gyerekedet eltartsa? Van annak apja, anyja, tartsák el ők! Az, hogy szétmentetek, nehogy már közösségi probléma legyen, ez a ti gondotok, oldjátok meg.
2015. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Azt gondolod millákat adnak neked minden hónapban mert te egyedül neveled a gyereket? Normális palit kellett volna választani.
2015. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

csak az az 1300.-al emelt csp van. nem, nem erőltették meg magukat, de miért is kéne? neki is ugyanúgy 2 szülője lesz csak nem élnek együtt. attól, mert különmentetek, nektek kell gondoskodni róla. menj el bíróságra és kérd majd a gyerektartást ami a gyerekre fordított összeg fele lesz, már ha így meg lehet határozni.

nyilván az más ha valaki elveszíti az egyik szülőjét, akkor kap árvaellátást, de válásnál szó sincs ilyenről, a volt párodnál kopogtass ha pénzt szeretnél.


márciusban pedig megszűnik a lakásfenntartási, szóval azt se fogod tudni igényelni. sajnálom, de nem látom igazságtalannak

2015. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!