Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyerkőcnél is jár...

Második gyerkőcnél is jár apának a Gyed, úgy mint az elsőnél? (többi lent)

Figyelt kérdés
Kisfiunkra apja igényelte meg a gyed et, mivel nekem csak a gyes jart volna, igy most két éves koráig kapjuk. Viszont várandós vagyok a kistesoval (tb-t magamnak fizetem), aki kb akkor lesz 6 hónapos, amikor a nagynál lejár a gyed. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor meg lehet a kistesóra is igényelni apukának (munkaviszony van) újból a gyedet?

2017. ápr. 21. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Viszont akkor a nagyobbra is neki kell majd igényelnie a gyest, mert egyszerre csak az egyik szülő kaphatja az ellátásokat, tehát az nem működik, hogy te gyesen apa meg ugyanabban az időben gyeden van.
2017. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Ezt nem tudtam. amig én itthon vagyok velük, és nem megyek vissza dolgozni, fizetnem kell továbbra is a tbt, gondolom. a csaladit kérhetem az én nevemre? Apuka ugyanugy dolgozhat gyes/gyed mellett? Hány óra A megengedett? Tanfolyam után 12órázni fog, és éjszakai műszak is lesz..
2017. ápr. 21. 14:37
 3/8 anonim ***** válasza:
A kisebbik fél éves korától kaphatja apuka a GYED-et, és mellette a GYES-t a nagyra. Ezek mellett dolgozhat is, időkorlát nélkül. Megkötés csak fél éves korig van, de ha jól értettem, arra az időre a nagy után nem kapna egyikőtök se ellátást. Ha van átfedés időben, 2 GYED-et is kaphat egyszerre, tehát nem kell megvárni hogy az első lejárjon, meg lehet igényelni a szülés után 168 nappal a másodikat.
2017. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, a családi mehet a te nevedre.
2017. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, a csp mehet a te nevedre, a tb-t meg továbbra is fizetned kell.

Viszont igen, ha az első gyerekre a gyed kb. a pici fél éves korára jár le, akkor a picire az első fél évben nem tudtok megigényelni semmit, mert akkor nem lehet dolgozni gyes mellett sem. Tehát vagy a gyedet visszamondjátok és te kapod addig kettőre a gyest, vagy az apa kapja a gyedet a nagyra. Gondolom az utóbbi jobban megéri.

2017. ápr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2017. ápr. 22. 08:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen akkor igy majd maradunk annál, hogy a picire nem kerunk GYEST, mert két GYES kevesebb még igy is, mint a nagyra a GYED. a pici augusztusban születik előreláthatólag, a nagyra pedig jövő március közepén jár le a Gyed.
2017. ápr. 22. 08:40
 8/8 anonim ***** válasza:
A csed ideje után már a kicsire is kérhetitek a gyedet. A csed 168 nap, majd a születés napjától számoljátok ki hogy mikor telik le, és következő nappal igényelhető apának a gyed és dolgozhat is mellette.
2017. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!