Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás Gyed-et hogyan számolják...

Tgyás Gyed-et hogyan számolják az esetemben?

Figyelt kérdés
Van egy főállásom 161 ezer brutto a bérem és van egy másodállásom ott 40 ezer forint. Ez esetben majd a bruttó 201 ezer forint után kapom majd a juttatást?
2017. ápr. 24. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha mindkét esetben megfelelsz a jogosultsági feltételeknek (2 éven belül 365 nap, szüléskor is meglévő biztosítottság) akkor mindkét helyen külön megállapítják az ellátásodat és kapot mindkét állásod után.
2017. ápr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, persze, összeadódik. Az igénylést megelőző 180 nap keresete számít.
2017. ápr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A GYED-et egy helyről folyósítják, de beleszámít a másik is. A CSED-et külön számolják és utalják. Mindkét esetben külön-külön bírálják el a jogosultságot.
2017. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szuper! Ennek nagyon örülök! A nagyobb összeget február ota kapom a kisebbet április 25-től! És nyáron szeretnénk elkezdeni probalkozni :) biztosítottság az meg van szerencsére :)
2017. ápr. 25. 07:33
 5/10 anonim ***** válasza:
A kisebb összeg után nem fogod kapni (ha idén április 25-ről van szó). Ott is meg kell lennie külön a 365 napnak sajnos - szerintem baromi igazságtalan a mód, ahogy ezt számolják, mert ha lezárul egy jogviszony, az akárhány másiknak lehet előzménye; de ha nem, akkor nem adódik hozzá az újonnan indulóhoz.
2017. ápr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ez komoly? Nem számít bele a kisebbik! Akkor még 80ezer ft-ot sem fogok kapni :( atya isten! Annyi ismerősöm keres nettó 100.000 ft alatt és nem értem hogy mernek gyereket vállalni vagy épp többet! Ennyi pénzből szűkölködni lehet nem élni!!

Akkor várunk inkább még 1 évet!

Ezt hol tudom 10000% biztosra megkérdezni?

2017. ápr. 25. 10:22
 7/10 A kérdező kommentje:
De a nagyobbnál sincs meg az 1 év! A mostani minimál emelésével lett 150ről 161-re felemelve! De most akkor nem 180 napnak kell meglennie?? Most már tényleg nem értem!
2017. ápr. 25. 10:23
 8/10 anonim ***** válasza:

365 nap kell a jogosultsághoz.

Ha jogosult vagy, akkor kiszámolják mennyi az alapja, ehhez kell a 180 nap.

Sajnos nagyon bonyolult az összeg számítás is illetve a folyamatosság számítása is, nem fogsz találni olyan jogszabályt ami kereken megmondja hogy a te esetedben mi érvényes.

2017. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először megvizsgálják, jogosult vagy-e ellátásra. Ezt jogviszonyonként külön-külön nézik.

Az ellátás feltétele a szülést megelőzően 365 nap biztosítási jogviszony, és a szüléskor is fennálló jogviszony.

Ha ez megvan, akkor kezdik számolni, hogy mennyire is vagy jogosult.


Az alap kiszámítása úgy történik, hogy a szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától számolnak vissza 180 napot. Ennek a tényleges bére lesz az alap.



Tehát ha 2 db jogviszonyod van, akkor kétszer kell a feltételeknek megfelelni. Mindegyik jogviszonyban külön külön.

2017. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolso:

Akkor a ma kezdodo jogviszonyomban is 365 napig biztositottnak kell lennem hogy figyelembe vegyek? Akkor igazabol 2018 04.25 utan kell szulnom hogy az is legyen. Ezt nem gondoltam volna :( emiatt tolnunk kell még. Ez annyira szomou :(

2017. ápr. 25. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!