Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy számolják a táppénzt az...

Hogy számolják a táppénzt az esetemben?

Figyelt kérdés
Ha 2011.decemberig gyeden voltam, cégem felszámolás alá került így máshol helyezkedtem el, tervezünk kistesót de még nem jött össze. Ha ledolgozok június 1-ig 180 napot és összejönne a baba akkor elmehetek terhességi táppénzre szülésig? Júniustól akkor csak 180 napot lehetek táppénzen vagy egészen szülésig ami akár lehet 2013-ban is. Hogy van a táppénz szabály? Gondolom ha a régi cégemnél maradtam volna akkor nem lenne gond, de mivel más cégnél kezdtem így nem lesz mögötte annyi nap.
2011. dec. 12. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a biztosítási időd folyamatos (nincs benne 30 napnál hosszabb megszakítás) akkor bármikor elmehetsz táppénzre.

Mivel 2011. decemberben már máshol elhelyezkedtél, ezért gondolom, folyamatos a biztosítási időszakod. Táppénz jár a keresőképtelenség tartamára, maximum 1 évig, ha fennáll a biztosításod, ha megszűnne, akkor azt követő 30 napig jár még táppénz. Nem kell hozzá 180 napot ledolgozni.

A táppénz összegét a jogosultságot megelőző tárgyévi időszak alapján állapítják meg alapból. Mivel Te éppen munkahelyet váltottál, ezért a mostani biztosításod lesz az irányadó. De ha nincs benne legalább 180 bérezett nap, akkor az előző munkáltató jövedelmi adatait is figyelembe veszik, mivel folyamatosnak számít a biztosításod. Ha így sem lenne meg a 180 bérezett nap, akkor veszik alapul a minimálbért, kivéve, ha azért nincs meg a 180 nap, mert táppénzben, thgy-ban, vagy GYED-ben részesültél. Ha ezek miatt nincs meg, akkor a legutoljára folyósított ellátás alapját képező összeget veszik figyelembe az újabb ellátás megállapításához, ha az kedvezőbb a minimálbérnél.


Jó cifra, igaz?


Pontos választ akkor lehetne adni, ha Te is tudnád, hogy mikorra tervezed az újabb babát. Az időpont sok mindent befolyásol.

2011. dec. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azért akarom mindenképp ledolgozni, hogy ez a 180 bérezett nap legyen az alap minden elkövetkező ellátásnál, már csak a babának kellene jönnie, de ember tervez..... Nem akar összejönni. És ha elmegyek táppénzre terhesen és kirugnak mit tehetek? Tudom hogy nem lehet bár van változás.
2011. dec. 13. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jogellenesen rúgnak ki, akkor a Munkaügyi Felügyelőséghez, vagy Munkaügyi Bírósághoz fordulhatsz jogorvoslatért.
2011. dec. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!