Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy számolják ki a GYED-et...

Hogy számolják ki a GYED-et az én esetemben?

Figyelt kérdés

Februárban fogok szülni,de az OEP azt mondta,hogy az előző évi fizut veszik számításba.Tehát,ha előző évben 7 hónapot dolgoztam,(ez napokban 215),majd összeadom a nettó fizukat és az így kapott összeget elosztom a 215-el?

Valami ilyesmit mondott nekem az OEP,de nem voltak túl kedvesek telefonban,nem tudtam részletesen megkérdezni. Így akkor megkapom az 1 napi átlagjövedelmem és annak kell venni a 70%-át, ami a napi GYED-em lesz,ugye?

Nagyon remélem,hogy valaki tud nekem ebben segíteni mert már teljesen összezavarodtam!!!

Előre is köszönöm


2010. júl. 2. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy mondod. Ha 215 napot dolgoztál akkor úgy számolj, hogy a jövedelem osztva a bérezett napok számával (hét vége is beleszámít, plusz betegszabi esetén 15 munkanap, ami 20, vagy 21 nap). Ez a naptári napi jövedelem. Ennek a 70%-a a bruttó gyed.

A nettót úgy számolod ki, hogy pl. 100.000 bruttó nettója: 100.000*1,27- ez az adóalap. *0,17 - ez az szja. *0,095 ez a nyugdíj. A két kapott összeget kivonod a 100.000Ft-ból, és az lesz a nettó.

Adójóváírás: a 17%- amit számoltál, osztva 12= havi adójóváírás:)

Remélem érthető:)

2010. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, azt lehagytam, hogy a legegyszerűbb, ha kiszámolod a napi átlagkeresetet (jövedelem /215 nap), és a kapott napi összeget beírod ebbe a kalkulátorba:

[link]


Így nem kell bajolnod a nettó számítással:)

2010. júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

tehát akkor mindenképpen a bruttóval számolnak?

hu,köszi,hogy belinkelted a kalkulátort,mert már kezdett bonyolult lenni:)

2010. júl. 2. 13:22
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi,kiszámolta,de mért csak 1 évig kapom a GYED?úgy tudtam,hogy az 2 évig van:(
2010. júl. 2. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, két évig, csak a kalkulátor nem mérlegel, és az oldal készítői kicsit félreérthetően szerkesztették meg:) Van egy fül, hogy: Jogosultsági feltétel 2 éven belül (tgyás, gyed) (**)

365 napos biztosítási idő:


Ott ne a 365 napot jelöld be, hanem nyisd le a kis fület, és az 562 nap is-t jelöld.

Így számolja ki pontosan:)

2010. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

de nekem nincs 562 napom:( akkoris jár 2 évig?

és a tgyás mikor jár?

2010. júl. 3. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!