Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg kirúghatnak ha bejelen...

Tényleg kirúghatnak ha bejelentem a terhességet, de még nem múltam el 3hós várandós?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam , hogy 91 terhességi nap előtt kirúghat a munkáltató, igaz ez? Veszélyes munkát végzek, így muszáj elmondanom az 5. héten.
2015. szept. 20. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom hogy nem.. Ha határozatlan szerződésed van..

Nekem pont akkor járt le mikor közöltem velük a hírt de semmi baj nem volt. Meg lett hosszabbítva a szerződésem és ennyi.

2015. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem rúghat ki. Még akkor is védett vagy, ha még nem tudsz róla.
2015. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Határozatlan
2015. szept. 20. 14:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ha bejelentem, majd kiveszem a szabijaimat a bejelentés napjától akkor is él a felmondási védelem vagy menjek egyből 9es kóddal táppénzre? Görcsölök+ veszélyes anyagokkal dolgozom.
2015. szept. 20. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló nő hozzájárulása szükséges. Ilyenkor a munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt fel kell menteni a munkavégzés alól, és erre az időre az állásidőre járó munkabért kell folyósítani neki."
2015. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tehát ha felajánlanak egy irodai pozíciót kevesebb fizetésért akkor azt nem kötelező elfogadnom?

Nem nagyon van más pozíció az enyémen kívül (kis cég), de ha beállítanának recepciósnak minimálbérért akkor annak nem biztos, hogy örülnék (nem a munkával van a bajom).

2015. szept. 20. 14:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt írták fenn, hogy a másik munkakör bére nem lehet kevesebb.
2015. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!