Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a baba születése után 2...

Ha a baba születése után 2 hóval visszamegyek dolgozni és apa marad itthon és később kiderül, hogy ez így mégsem működik, akkor én a munkahelyemről visszajöhetek gyedre?

Figyelt kérdés
2008. okt. 19. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan fontos számodra a munkahelyed és igen utána te igényelheted tovább, de az én véleményem az hogy legalább még pár hónapot maradj otthon a picivel. Rád van a nagyobb szüksége.
2008. okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha visszamegyek gyedre, utána igaz az hogy a gyes lejártáig nem rúghatnak ki?
2008. okt. 19. 15:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, három évig védve vagy, sőt, még utána fél évig foglalkoztatniuk kell legalább. De én is azt mondom, hogy rögtön szülés után nem igazán lehet visszamenni dolgozni. Nézd meg, nyugaton is legalább 3 hónapot maradnak. Annyit szerintem te is maradj, vagy még inkább fél évet, amíg nap közben is szoptatod.
2008. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A GYES lejárta után még 30 napig nem rúghatnak ki hivatalosan.
2008. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocsánat, akkor 30 nap, nem fél év :) ezt kicsit benéztem:)
2008. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a szülési szabit (ami fél év) csak az anyuka veheti ki. Az apuka csak ezután a gyedre mehet. És utána a gyesen akár a nagymama is vigyázhat rá.
2008. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!