Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes alanyi jogon mindenkinek...

Gyes alanyi jogon mindenkinek jár-e vagy számít, hogy mennyit dolgoztál előtte?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 29. 19:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
43%
meg aki dolgozott, az kaphatna gyed után is..olyan ne kapjon aki semmit nem rakott be a közösbe, hanem szül mondjuk hármat, otthon marad gyet-en gyerekek oviban-bölcsiben, neki meg eszében sincs dolgozni.
2017. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Nos, aki feketén dolgozik, megérdemelné hogy ne kapjon semmit, mivel nem adózik egy fityinget se, de a segélyke meg kellene?" => Nagyon sok esetben nem a munkavállaló az, aki nem akarja, hogy be legyen jelentve, hanem a munkáltató, a vállalkozó nem jelenti be, hogy a járulékokat megússza. Ismerek olyat, aki 6 hónap után tudta meg véletlenül, hogy nincs bejelentve, pedig le lett papírozva.

(Jó, nem terhes nőről beszélek, de van ilyen.)

Diplomás GYED pl mikor én szültem az elsőt, még nem volt szerintem, de ha lett volna, én pl OKJ-s képzéssel nem lettem volna jogosult.


Azok, akik direktbe azért szülik a semmire a sokadik gyereket, mert jár a támogatás, én sem értem, mivel nem akkora összeg, hogy önmagában ezért megérje. (Ismerek ilyeneket, leginkább épphogy 8 általános végzett, csekély értelmű cigányok, az megint más...)


A GYET-et meg sztem ne keverjük ide, olvastam azt a kérdést, a válaszokat is, úgysem lesz egyetértés, és ez a kérdés nem erről szól.

2017. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!