Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed igénylés menete szülés...

Csed igénylés menete szülés előtt hogy zajlik, a táppénzt mikor kell megszüntetni?

Figyelt kérdés

Egy hete táppénzen vagyok, a babával jún. 25-re vagyok kiírva. A CSEDet szülés előtt szeretném igénybe venni. Megnéztem, hogy a szülés előtti 28 nap, május 28 vasárnapra esik. Ez esetben, hétfőn kell mennem a háziorvoshoz lezárni a táppénzt, vagy még pénteken menjek hozzá?

Az igénylőlap néhány részénél nem tudom mit kellene majd írnom. A "Gyermekre adatai" részt üresen hagyhatom, vagy ide be kell írni a tervezett nevet és a szülés várható időpontját? A 4. pont, a Hozzájáruló nyilatkozat, ezt a részt nem kell kitöltenem?

Az igényléshez mit kell beküldeni? A várandós-gondozásról szóló kiskönyv másolatát ÉS/VAGY várandós-állományba vételről szóló orvosi igazolást. Valahol azt írják, mindkettő, valahol elég csak az egyik.


2017. máj. 2. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Be mész a munkaltatodhoz és közoöd vele, hogy x idoponttol igénybe akarod venni a csedet. Neki kell inteznie, Bem neked.
2017. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Fenét.Ha táppénzen van akkor azt neki kell intéznie.Ki másnak...ráadásul ha vállalkozó akkor nem a munkáltató intézi hanem a kormányhivatalnál kell igényelnie.


Hétfőn menj a házidokihoz.Lezárja a tp-t és ad igazolást a terhesállomanyba vételről a szülés várható időpontjával.

Mellékeld a kiskönyv másolatot és az igazolást is az a biztos, én is mindkettőt mellékeltem.

Ha szülés előtt igényelsz akkor nem kell a gyerek adatait megadni egyáltalán,de ha majd megszületett akkor ezt pótolni kell a munkáltatónál.Kormányhivatalnál nem tudom, de oda ugyis mész majd anyaságit intézni szóval úgyis pótolod az adatokat.


Az igénylőlapon azt ikszeld be, hogy a szülés varható időpontjának figyelembevétélvel kéred a csedet és a tp lezárasát követő naptól kérd a folyósítást. (A szülést megelőző 28 nap bármelyikétől igényelheted,tehát ha szerdán vagy csak egy hét múlva mész csak a dokihoz az sem baj.De előbb nem kérheted.Te tudod melyikkel jársz jobban anyagilag.Ha később igényeled akkor a szülés után tovább kapod a nagyobb összeget,tehát a csedet nem a gyedet.Remélem erthető.)

2017. máj. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"Hová kell a csecsemőgondozási díj iránti kérelmet benyújtani?


Csecsemőgondozási díj iránti kérelmet a biztosított foglalkoztatójánál kell előterjeszteni, a biztosítás fennállása alatt és annak megszűnését követően is.


Ha a munkáltató jogutód nélkül megszűnt, a kérelmet a volt foglalkoztató székhelye szerint illetékeskormányhivatalnak az egészségbiztosítási pénztári feladatkörében eljáró, megyeszékhelyen működő járási hivatalánál, illetve a fővárosban Budapest Főváros Kormányhivatala XIII. Kerületi Hivatalánál kell benyújtani.


Egyéni vállalkozó, őstermelő, ún. önfoglalkoztató a székhelye szerint illetékes kormányhivatalnak az egészségbiztosítási pénztári feladatkörében eljáró, megyeszékhelyen működő járási hivatalánál, illetve a fővárosban Budapest Főváros Kormányhivatala XIII. Kerületi Hivatalánál nyújthatja be kérelmét."



[link]


De te nyilván a törvény felett állsz, második.  

2017. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A második gondolom arra értette, hogy az igénylőt stb neki kell kitöltenie és eljuttatnia a munkáltatóhoz. Az helyette nem fogja kitölteni a papírokat, nem záratja le a tpt kér igazolást a terhesállományba vételről. A munkáltató csak a papírokat továbbítja ill. csatolja a rá vonatkozó infókat.

Második. Egyébként alapban jobban jár îgy hiszen a csed gyed magasabb összeg mint a tp. Ritka az olyan eset amikor rosszabb szüléstől kérni.

2017. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így van!Pont így értettem.


Nem állok törvény törvény felett, hanem ugyanazt írtam. Vagyis próbáltam. De te is ugyanazt linkelted...


Az,hogy a kérelmet a munkáltatónál kell előterjeszteni az egy dolog, de a munkáltató nem megy helyette a háziorvoshoz,nem veteti terhesállományba,nem zárja le a táppénzt és nem tölt ki helyette csed igénylőt.A munkáltató csak továbbítja a papírokat az Államkincstárnak aki a csedről majd határozatot ad ki.


Azt hittem ez érthető.

2017. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak a választ, akik értették a kérdésemet :)


Nekem sem olyan a munkahelyem, ahol aláírnák helyettem az igénylőlapot, ahogy azt az első gondolta.

2017. máj. 3. 08:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, az első nem gondolta azt, hogy a munkahelyed alá írná helyetted. Az első azt írta, a munkahelyed intézi. Hogy nektek nem megy az értő olvasás, az nem az én hibám
2017. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de én sehol nem kérdeztem olyat, hogy kinek kell intézni. Én csak a formaságokra voltam kíváncsi, milyen papírokat küldjek a munkáltatómnak.

Tehát nem az volt a kérdésem, hogy HOVA kell benyújtani, hanem hogy MIT.

2017. máj. 5. 10:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Régi kérdés, de hátha valaki még olvassa. Szóval bennem az a kérdés merült fel, hogy a CSED igénylésének időpontja (szülés előtt 4 héttel) és a GYED lejárata (a gyermek 2 éves koráig jár) között ugye nincs összefüggés? Tehát azzal, hogy a CSED-et már szülés előtt igénylem, azzal a teljes 2 éves ellátási időtartam nem csökken, hanem lényegében egy hónappal még meg is nő? Remélem, mert akkor ezzel egy plusz hónapnyi pénzt lehetne így nyerni...

2018. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!