Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meltanyosaagbol megadottGYED...

Meltanyosaagbol megadottGYED rol kerdeznek.!?

Figyelt kérdés
Ferjem igenyelne a GYEDet Januarba lett meg a 365 nap jogviszony es februar kozepen lett fel eves a kisfiunk. A gyedet ugye csak a csed lejarta, kerekitve a baba fel eves koratol lehet igenyelni amugy is. A helyzet az, hogy augusztus kozepen szuletett a kisfiunk ferjemnek juliustol van munkahelye elotte juniusba tette le a szakmat . Ahogy meglett a szakmaja abba helyezkedett el. Azt olvastam,hogy a kozepiskolai jogviszonybol is beszamithato 180 nap a biztositasi jogviszonyba. Ezzel egyutt januarba lett meg a 365 nap .. ilyen indokkal hogy fiatalok vagyunk es szakmaszerzes utan ferjem rogton ment dolgozni megadjak vajon meltanyossagbol a gyedet? Ha tegyuk fel megadjak akkor februarig visszamenoleg kapnank? Vagy csak az igenyles utani honaptol? Koszonom a segito valaszokat.
2017. máj. 17. 22:48
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Nem a korunk miatt gondoltam ra hanem mert iskolaba jartunk/ tanultunk csinaltuk a korunknak megfelelo dolgunkat es parom ahogy meglett a szakmaja ment dolgozni nem logatta a labat itthon persze ezt megertem hogy lehet nem eleg indok... soot. Csak van ismerosom aki pl iskola utan 2 evig munkanelkulin ult otthon most 3 honapja volt munkahelye terhes lett es kapni fog gyedet mert a munkanelkulin is biztositva volt.
2017. máj. 18. 16:45
 12/43 anonim ***** válasza:
57%

Pont hogy nem azt csináltátok, amit a korotok alapján kellett volna, hisz akkor nem hoztatok volna össze egy gyereket a semmire. Ebben semmi becsülendő vagy méltánylandó nincs.

Örülj a segélynek, az is több, mint amit megérdemelnétek.


S nem, a barátnőd nem fog kapni.

Álláskeresési járadék maximum 90 napig jár, de ehhez előzetesen 3 év munkaviszony kell. Csak ez a 90 nap számít biztosítotti időbe.

Ha ő 2 éve otthon ül és kap is valamit, akkor olyan jellegű támogatást, ami nem jelent biztosítási jogviszonyt.

2017. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Ertem, akkor lehet tenyleg nem fog kapni ra. Nem a semmire szultem gyereket. De az igaz hogy rosszul fogalmaztam mert nem az lett volna a dolgunk hogy iskola alatt babat valalljunk.:D . Iskola mellett diakmunkan dolgoztam 16 eves koromtol ahogy parom is . Megsporolt penzunk is volt, nemreg vettunk sajat hazat, amit igaz ujjitani kell de a mienk. 200e korul keres parom. Ezeket nezve tenyleg nem szorolunk meltanyossagra. Csak azert jol jott volna az a penz ha van ra mod. Koszonom mindenkinek a valaszokat. Lehet azert megprobalkozunk vele nagyobb baj nem tortenhet mint hogy elutasitanak , bar mar inkabb enis ugylatom, hogy nem fogjak megadni.
2017. máj. 18. 17:04
 14/43 anonim ***** válasza:
Azért nem gyakorolnak méltányosságot mert tanultatok és ideje korán vállaltatok gyereket. Az ismerősöd meg nem azért fog kapni gyedet mert munkanélkülin biztosítva volt. Eleve 2 évig nem lehet biztosított, max 90 napig, de ahhoz 3 év előzetes munkaviszony kell. Ha elötte tanult, akkor k8 van zárva hogy 90 napig kapott káradékot. Ha viszont 3 hónapja dolgozottár, úgy lett terhes, akkor pont kijöhet a gyedhez szükséges 1 év. Vagy pedig csak hiszi hogy kapni fog. :)
2017. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
47%
Úgy működik, hogy beadod a gyed igénylést, de a gyest nem mondod le. Nyilatkoznod kell arról, hogy egyéb ellátást kapsz, jogsegély keretében az OEP megkeresi a gyest folyósító szervet. HA megkapod a méltányossági gyedet, akkor az ellátásodba beszámítják a gyes összegét, ezért nem kell lemondanod róla.
2017. máj. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Ami erdekes es ami miatt elbiztam magam hogy van esely az az hogy az oepet felhivtam es az ugyintezo aztmondta hogy adjuk be a kerelmet igy, miutan elmeseltem neki hogy mi a helyzet. Gondoltam kapasbol mondta volna hogy eselyunk sincs ha tenyleg 0% esely lenne erre. De elhiszem nektek hogy nem fogjak megadni. Csak leirtam hogy ez miatt akartam megigenyelni megis a gyedet.
2017. máj. 18. 17:18
 17/43 anonim ***** válasza:
90%
Ezért kár volt elbízni magad. Sajnos az ilyen telefonos ügyintézők sokszor nem megfelelően tájékozottak. Már több olyannal találkoztam, itt is írták már mások, hogy ilyen hivatalos helyen kaptak rossz információt. Úgyhogy az ügyintéző reakciója semmit nem jelent.
2017. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonom a tajekoztatast akkor ez van. Megegyszer kiemelem nem segelyre meg a semmire szultem gyereket. Nemtudom hanyas valaszolo volt aki azt irta hogy meg a gyest sem erdemlem meg stb.... 22 eves vagyok szuloktol kulon onalloan neveljuk a gyermekunk. Csak fel tettem egy kerdest hogy mukodne e ez a dolog. Nemtudom miert kell rogton itelkezni masok felett. A tobbieknek akik a kerdesemre valaszoltak itelkezes nelkul koszonom szepen!
2017. máj. 18. 18:26
 19/43 anonim ***** válasza:
46%
22 évesen azért már dolgozhattál volna mem diákmunkát is hanem rendes bejelentettet. És a saját házzal nem dicsekednék, hacsak nem 3 évi diákmunkával spóroltátok meg rá magatok a pénzt.
2017. máj. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem dicsekedek . A diakmunka jol fizet amugy . Es nem csak diakmunkabol sporoltuk meg ra penzt de ez mar reszletkerdes. Nem dicsekedni akartam vele , es semmi massal sem amit irtam szerintem nincs is benne semmi irigylesre melto dolog. Csak leirtam hogy azert van valamink mar ha nem is sok , es nem a semmire szultem gyereket. Masok 40 evessen 3 gyerekkel alberletben elnek . Remelem erted a lenyeget :)
2017. máj. 18. 21:15
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!