Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meltanyosaagbol megadottGYED...

Meltanyosaagbol megadottGYED rol kerdeznek.!?

Figyelt kérdés
Ferjem igenyelne a GYEDet Januarba lett meg a 365 nap jogviszony es februar kozepen lett fel eves a kisfiunk. A gyedet ugye csak a csed lejarta, kerekitve a baba fel eves koratol lehet igenyelni amugy is. A helyzet az, hogy augusztus kozepen szuletett a kisfiunk ferjemnek juliustol van munkahelye elotte juniusba tette le a szakmat . Ahogy meglett a szakmaja abba helyezkedett el. Azt olvastam,hogy a kozepiskolai jogviszonybol is beszamithato 180 nap a biztositasi jogviszonyba. Ezzel egyutt januarba lett meg a 365 nap .. ilyen indokkal hogy fiatalok vagyunk es szakmaszerzes utan ferjem rogton ment dolgozni megadjak vajon meltanyossagbol a gyedet? Ha tegyuk fel megadjak akkor februarig visszamenoleg kapnank? Vagy csak az igenyles utani honaptol? Koszonom a segito valaszokat.
2017. máj. 17. 22:48
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Igen :)
2017. máj. 19. 19:02
 32/43 anonim ***** válasza:
59%
Anyuci v. apuci meg vállalta a kezességet, mert egy ember nem kap egyedül lakáshitelt, neked meg nincs munkaviszonyod, tehát a bank kapott egy jó nagy biztosítékot még, hogy ilyen kevés munkaviszonyra hitelt adott!! Én megyeszékhelyen lakok, külváros, busz 5 perc, belváros kocsival is 10-15 perc, de 12-13 milliónál nincs olcsóbb ház és arra még rengeteget kell költeni. Tuti kaptatok szülői segítséget, egyedül nem tudtok 5 milliót felvenni 3-4 hónap munkaviszony után, oda kezes is kell, a jelzálog mellé!
2017. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem azzal van a baj hogy valaki lakást kap a szüleitől. Én is kaptam, és büszke vagyok anyukámra aki kettőnket nevelt fel egyedül úgy hogy végiggúrizte az életét közben, éjjelenként és hétvégèn is dolgozott hogy mindenünk meglegyen. A segitsége nélkül nem tudtunk volna saját lakáshoz jutni, hitellel is csak évek múlva. Viszont mindketten dolgoztunk hosszú éveket, és nem 0 nap munkaviszonnyal (rendes munkáról van szó nem diákmunkar9l) vágtunk bele úgy hogy nem volt hová szülnöm és csak gyesre...
2017. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Mit lovagoltok ezen? Adostars vagyok ... nemfogok senkinek magyarazkodni .. miert faj egyeseknek hogy iskola utan szultem es rogton vettunk hazat!?? Tiszteseges emberek vagyunk nem lopunk csalunk hazudunk stb a parom dolgozik .. ahogy megy oviba a kicsi enis rogton keresek munkat .. a kerdes targyatol reg eltertunk.... nem kerek tobb valaszt koszonom ... :)
2017. máj. 22. 19:06
 35/43 A kérdező kommentje:
Azert kifejtem megis. Megyeszekhely 10 percre a belvarostol nagyon regota arulta a hazat kellett a penz 11bol lett alkudva ... es nyugodtan hivj fel egy hiteltanacsadot es kerdezz utana hogy lehet e par honapos munkaviszonnyal hatarozatlan ideju szerzodes es magasabb fizetes melle lakashitelt igenyelni.. a netto fizut 40-50% ig lehet terhelni hitellel, bankja valogatja . Azt is kerdezd meg hogy en mint feleseg lehetek e adostarsa. Talan neki jobban hiszel mint nekem es belatod hogy rosszul tudsz par dolgot ... utolso valaszolonak pedig oke hogy mi nem evekig keszultunk hogy minden meglegyen mire csaladot alapitunk, de igy alakult es gyorsan elinteztunk mindent.. nem a semmibe szuletett a gyerek es szegenysegbe... es attol hogy en gyedet gyest vagy akarmilyen tamogatast kapok vagy sem neked nem lesz se jobb se roszabb .. orulj neki hogy te/ ti igy csinaltatok.. nalunk igy alakult .. igyis megoldottuk .. a kerdesemre egyertelmu nemleges valaszt kaptam .. ertem oke... ez az oldal arra valo hogy kerdezzunk ha nemtudunk valamit .
2017. máj. 22. 19:26
 36/43 anonim ***** válasza:

Kevered a szezont a fazonnal.

A feleség automatikusan adóstárs lesz, nem kell megfelelnie semmilyen követelménynek. A házassági vagyonközösség eredményezi ezt.


A fentiek plusz készfizető kezest emlegettek vagy azt, hogy más ingatlant (pl. : szüleidét) is be kellett vonni valószínűleg.


Egyébként a dátumaid se stimmelnek a nagy önálló élethez. Augusztusban gyerek, a pasi pedig csak július óta dolgozik. Addig is kellett laknotok valahol.

O megtakarításra még 400 nettóra se hiteleznek egyéb fedezet mellett a bankok. Bankszférában vagyok.

Vidéki kulipintyónál a hitelbiztosítéki érték is jóval alacsonyabb, azaz csak nagyobb önerővel hitelezhető.

Több milla megtakarítás pár hónap alatt?

2017. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Olvasd vissza kerlek . 1,5 millio a diakmunkas evek es a parom rendes munkahelyerol osszesen. Mielott ebbe is belekotne valaki az eskuvon is kaptunk egy keves penzt a csaladtol, baratokrol. Nemis mondtam hogy a baba mar az uj hazba szuletett.. de ahogy mod volt ra inteztunk mindent.. parom fizetese eleg jo volt ahoz hogy ne legyen szukseg olyan adostarsra amire te gondolsz. Ez igaz hogy en mivel a felesege vagyok mindenkepp szereplek a hitelbe. Egy haz amit eredetileg 11 ert hirdettek es lealkudtuk a vetelarat de abbol is csak 5m kellett szerinted nem eleg fezedet a hitelhez? Miert kell kotekedni? Miert jo ez?
2017. máj. 22. 20:00
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért kaptál ilyen válaszokat mert az a ti dolgotok valóban hogy honnan lett házatok, de diákmunka ide vagy oda a közösbe szinte SEMMIT nem tettetek le idáig ketten együtt sem, de a gyedre tartanátok a markotokat. Mindezek mellett kuncsorogtok érte méltányosságot emlegetve, amikor a szükseges idő (365 nap úgy se sok) fele is csak a középiskola miatt van meg..mindezt a korotokra hivatkozva, hogy középiskolába jartatok (nagy teljesitmény), es úgy hogy baromira nem vagytok rászorulók sem...na ez háborit fel sokakat.
2017. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Ertem en , ezt tudtam is . Csak akkor miert kell ilyesmiket irni hogy kis paraszthaz ahol viz sincs meg hasonlok. Mindenki a hazba kotott bele hogy honnan es megis mibol lenne.. megkerdeztem hogy lehet e igy a gyedet mert interneten semmi infot nem talaltam. Sokan normalissan elmondtak hogy nem . Megertettem. A kerdes kiirasakor nem jutott eszembe hogy ez sokakat bosszanthat, hogy igy szeretnenk gyedet mikozbe a kozosbe tenyleg eleg keveset tettunk eddig. A Valaszoltak felfogtam es igaz hogy nem szorolunk meltanyossagra. Ennyi. Ettol meg beszologatni meg ilyesmiket irni hogy meg a gyest sem erdemelnem meg a hasonlo kedves valaszokat nem kene szerintem .
2017. máj. 23. 20:42
 40/43 anonim ***** válasza:

A házba meg azért kötnek bele mert sokaknak nincs és esélytelen is a saját ház vagy lakás és irigyek. Azzal a résszel ne törődj, itt mondig mindenkit leszólnak aki kapott vagy örökölt lakást...


De ha rám hallgattok idővel tanuljatok még, szerezzetek diplomát mert az fontos bárki bármit mond

2017. máj. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!