Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meltanyosaagbol megadottGYED...

Meltanyosaagbol megadottGYED rol kerdeznek.!?

Figyelt kérdés
Ferjem igenyelne a GYEDet Januarba lett meg a 365 nap jogviszony es februar kozepen lett fel eves a kisfiunk. A gyedet ugye csak a csed lejarta, kerekitve a baba fel eves koratol lehet igenyelni amugy is. A helyzet az, hogy augusztus kozepen szuletett a kisfiunk ferjemnek juliustol van munkahelye elotte juniusba tette le a szakmat . Ahogy meglett a szakmaja abba helyezkedett el. Azt olvastam,hogy a kozepiskolai jogviszonybol is beszamithato 180 nap a biztositasi jogviszonyba. Ezzel egyutt januarba lett meg a 365 nap .. ilyen indokkal hogy fiatalok vagyunk es szakmaszerzes utan ferjem rogton ment dolgozni megadjak vajon meltanyossagbol a gyedet? Ha tegyuk fel megadjak akkor februarig visszamenoleg kapnank? Vagy csak az igenyles utani honaptol? Koszonom a segito valaszokat.
2017. máj. 17. 22:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%
Másoknak nem vesz anyuci, meg apuci házat, mert diákmunkából tuti nem spóroltok össze házat, hitelt nem kaptok diákmunkára! Max. 2 milliós vályogviskóra tudsz összespórolni diákmunkára, valahol az Isten háta mögött, ahol még lehet iskola sincs, a szomszéd faluba kell áthordani a gyereket és hasonlók. Ezzel nem dicsekednék. Ja és persze a diákmunkás fizudból semmire se költöttetek, max. úgy jöhetett össze egy kis parasztház, amibe talán csak víz van. Ha meg szülők segítenek, arra meg ne verd magad 18 évesen. Ilyen fiatalon máshogy nem tudtok házat venni, persze normálisat!
2017. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Te nagyon buta vagy .. irtam hogy egyaltalan nem dicsekedek vele... csak valaszoltam arra hogy nem a semmibe semmire szultem gyereket hanem igyis epitjuk az eletunk es nem papa meg mama tartja el a picit meg minket is ..alapbol nem kene masok felett itelkezni csak mert fiatalon vallal gyereket, ugy hogy a korolmenyeket nem ismered. Te abbol indulsz ki hogy biztos minden fiatal szulo vagy egy felelotlen semmirekello aki a gyereket is az anyjaeknak szuli, vagy olyan akinek anyuci apuci mindent a segge ala tett....Es amikor probalom elmagyarazni hogy mi pont nem tartozunk ezekbe a kategoriakba jossz azzal hogy en mit dicskedek azzal hogy van sajat hazunk mert az csak egy szar lehet vagy csak segitseggel tudtuk megvenni .. szanalmas ...
2017. máj. 19. 10:42
 23/43 A kérdező kommentje:
Amugy ha mar ennyire fenn akadtal ezen elmondom hogy volt osszegyujtott penzunk+ lakashitel + Csok al vettuk meg a hazat nem a szuleink vettek meg meg hasonlok. Igaz a lakas hitel miatt meg nem teljessen sajat. De mondj nekem olyat aki nem orokolt stb es csak fizetesbol ugy hogy itthon dolgozik osszesporol egy hazra. Legyen akarhany eves.
2017. máj. 19. 11:48
 24/43 anonim ***** válasza:
70%

Én eddig nem szóltam bele ebbe a "vitába", meg nem méltattam a helyzetet,igyekszem az ítélkezésektől távol maradni. De azért én is felvontam a szemöldököm több dolgon is. Diákmunkából összespórolt több millió...hahaha

Lakáshitel, mikor csak az egyikőtöknek van állása és az sem régóta...

22 évesen érettségi? Az meg hogy jött össze? Ha meg estin tetted le, akkor mellette lehetett/kellett volna rendes állásodnak lennie.

2017. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Elobb szakmat tettem le (4ev) es utana mentem 3 eves erettsegire ... a vegzos evbe 20evesen lettem terhes par honap mulva toltottem a 21et es majusba erettsegi azota eltelt mar 1 ev!!!!!! Parom jol keres , 3 -6 honap munka utan hatarozatlan ideju szerzodessel nagykoru szemely siman kaphat lakashitelt.. Egy szoval sem mondtam hogy milliokat sporoltunk ossze diakmunkabol.. csak hogy dolgoztam amiota tehettem es ami iskola mellett belefert... persze hogy elszortam belole sokat azt sem mondtam hogy minden ft ot felretettem .. es azt sem hogy a Budapesten luxus lakast vettunk ... nem ertem miert kell kiforgatni mas szavat 1430000 ft a csok osszege( igen valalltunk meg egy babat ) 1,5millio megsporolt penzunk volt azzal egyutt hogy amiota rendes munkahelye van paromnak abbol is sokat felretettunk. Es meg 5 millio lakashitelt igenyeltunk.. ezekhez senkinek semmi koze de leirom mert utalom ha igy itelkezdnek masok felett .. es olyanokat irtal kedves utolso valaszolo amiket egy szoval sem mondtam...
2017. máj. 19. 12:53
 26/43 anonim ***** válasza:

Jó, csak pont ez a furcsa, hogy 8 millából vettetek házat, mikor pont hogy fenn vannak az ingatlanárak. És nem Bp-i luxuslakásról van szó, de manapság csak egy telek is jóval drágább. Ezért írta egy másik válaszoló, hogy csak valami lepukkant viskót vehettetek az isten háta mögött. :)

Én meg emiatt gondoltam, hogy több millió spórolt pénzetek kellett legyen. Nem kell itt hápogni, hogy valótlant állítok, egyszerűen csak furcsa, és nem egyedül nekem. Az érettségis dologra meg csak rákérdeztem.

2017. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Hidd el az orszagban van jopar nagyobb varos ahol nem csak 20 millioert lehet lakas/ hazat venni.. egy Jo allapotu tegla hazat vettunk( ujitasra szorul belulrol mert jo allapotu de nem a mai modern) nem a belvarosba hanem kicsit nyugottabb kornyezetbe. De 10 perc busszal 5 perc autoval a belvaros . Remelem mar erted hogy nem hazudozok es nagyzolok stb .. szerintem ez teljessen hiheto ha meg nem az sem erdekel igazabol. :) szepnapot!
2017. máj. 19. 13:24
 28/43 anonim ***** válasza:
Par eve meg tobb ev munkaviszony kellett a szocpolhoz. Az sincs mar?
2017. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
180 nap biztositott jogviszony.
2017. máj. 19. 18:21
 30/43 anonim ***** válasza:
Hat az nudli. Nem semmi.
2017. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!