Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítsen számolni?...

Valaki segítsen számolni? Teljes káosz van a fejemben.

Figyelt kérdés

Nem tudom ki számolni, hogy mit, mikor, hogyan fogok kapni. Öt éve van folyamatos munkaviszonyom egy helyen. Most 7 hetes terhes vagyok, de valószínűleg veszélyeztetettre vesz az orvosom, már volt vetélésem, és a méhszájam is műtve volt. Ha a 12. hét után táppénzre vesznek, akkor a táppénz számít jövedelemnek a későbbi gyed gyes stb számításakor? Leírom az elmúlt három havi jövedelmem ( aki ráér legyen szíves segíteni nekem, mert számomra ez tök bonyolult, nem tudom mit hogyan kell számolni. Köszönöm előre is!

-Május :

Rendszeres bér jövedelem :144.200,-

Béren kívüli juttatás :6600,-

Juttatás összesen : 170.960,-


-Április :

Rendszeres bér jövedelem :157.365,-

Juttatások összesen :165.675,-


-Március:

Rendszeres bér jövedelem :149.800,-

Juttatás összesen :158.650,-


Ezeket az adatokat a bérpapíromról írtam le.

Köszönöm, ha valaki segít!


2017. jún. 27. 14:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem a helyi TB Igazgatóságon voltak nagyon-nagyon segítőkészek, mert sajnos munkanélkülinként szültem már. (létszámleépítés volt, és pont akkor estem teherbe)

Különben a TGYÁS lejárta után elvileg Apuka igénybe veheti a GYED extrát is, bár ha nem jól tudom, valaki javítson ki. Mert ha neki több a bére, akkor több GYED-et is kapna a fizetése mellé, te meg továbbra is otthon maradsz a babával, talán igényelhetsz valamit. Én a helyedben biztos elmennék a helyileg illetékes TB-hez.


Egyébként plusz jövedelem lesz, miután megszületik a baba:

családi pótlék: 12200/hó

egyszeri anyasági segély: 60 ezer körül

családi adókedvezmény: 10000/hó

ha nemrég házasodtatok, akkor a friss házasok adókedvezménye: 10000/hó

2017. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

5 vagyok

Miért 0% a válaszom?

Azért mert nem ulltem le és számolgattam ki neki?

Ha ilyet nem tud megoldani ne szüljön!

2017. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
5000 a friss házasok már bocs....
2017. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

10-es válaszolónak : nem mindenki ül itt a gyakori kérdések oldalon, és böngészi a kérdéseket egyesével. Képzeld, dolgozom!

A 12-es válaszolónak is köszönöm, hogy hozzászólt, bár az ő válaszát nem veszem figyelembe, mivel úgy tűnik, hogy egy megkeseredett savanyú asszony, akinek fáj az élete. Nagyon buta vagy, hogy ha azt képzeled,majd te eldöntöd, hogy ki mikor szüljön. Remélem te sosem szültél és nem is fogsz, mert lelki beteg vagy, milyen anya lennél?

Többieknek hálásan köszönöm!

2017. jún. 28. 19:44
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A kiszámolós vagyok :)

Nekem otthon kell lennem, én is hasonló helyzetben, egy elhalt magzat után most vagyok lassan félidős kismama. Volt időm leírni.

Én netről szedtem az infókat, jó sok idő volt, de már fejből tudom mikor miféle jutattás jár.

2017. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!