Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2016szeptemberétől dolgoztam...

2016szeptemberétől dolgoztam 2017júniusáig, most táppénzen vagyok, decemberig van szerződésem. Ha megszünik a munkahelyem, akkor a munkanélkülibe kell ugye mennem, hogy biztosítsanak?

Figyelt kérdés
Ha biztosítanak, akkor ugye a munkahelyen meg lesz az egy évem a gyeshez, akkor azt fogom kapni, vagy az alanyi jogon járót? Még odébb van ez az egész de annyira össezavartak, hogy mostmár semmit nem értek
2017. júl. 12. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva?
2017. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mikor szülsz, ez valóban fontos!

Amikor még lejár a szerződésed és még nem szültél meg, akkor elmehetsz munkanélküli segélyre. Ennek időszaka attól függ, hogy az elmúlt 3 évben mennyi munkaviszonyod van. Ha lejár az álláskeresési támogatás és még nem szültél meg és eltelik 42 nap és még mindig nem szültél meg és csedet sem tudtál igényelni, akkor csak gyes fog járni. Ezért, hogy pontos választ adjunk, kell, hogy mennyi idős terhes vagy, vagyis mikorra vagy kiírva és hogy mennyi munkaviszonyod van, volt-e benne megszakítás (ez a táppénz miatt fontos)?

2017. júl. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat :)

2015-ben 4hónapom volt biztosítva

2016-ban 4hónap volt biztosítva

2017-ben 11hónap és 8 nap azaz kb 570 biztosított nappal rendelkezem. December 8.-án szűnik meg a szerződésem és február 23-ra vagyok kiírva. A munkaügyiben azt mondták, hogy a tgyás-ra talán jogosult leszek. De engem inkább a gyed érdekelne, mert az a fizetés 70%-a ami számomra 110ezer ft körül van..

2017. nov. 29. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:

A tgyás, ami most csed, több mint a gyed. Az is 70%, csak abból nem vonnak nyugdíjjárulékot.

Viszont a te esetedben mivel már nem lesz élő munkaviszonyod, így nem a fizetésedből számolnak majd.

Hanem megigényled az álláskeresésit, és az alatt a csedet. És így a minimálbér lesz az alap.

2017. nov. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jajj de jó lenne, ha így lenne, ahogy mondod :) köszönöm szépen
2017. nov. 30. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!