Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheseknek is fizetni kell a...

Terheseknek is fizetni kell a betegbiztosítást? Vagy, aki be van jelentkezve munkanélkülibe annak nem kell?

Figyelt kérdés

Mert nekem most járt le a betegbiztosításom.

Pedig még pár hónappal ezelőtt azt mondták a munkanélküliben, hogy nem kell semmit sem csinálnom járni fog, mert terhes vagyok.

Akkor ez most, hogy van?

Ha még sem jár, akkor hogyan kell befizetnem és mennyit?



2014. jan. 2. 05:31
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Az oep-nel kell intezned, havi 5-6ezer forint. Csekkes vagy atutalasos befizetés is lehetséges.

Azert, mert vki terhes, attol meg nincs automatikusan biztosítva.

Az ellátások terhesség alatt ingyenesek, meg azok is, amikért alap esetben fizetned kene biztositottkent is.

Plusz terhesség alatt adott vizsgálatokra (terheléses ekg, cukorgondozo, stb) elsődleges a bejutás, nem kell idopontokra varni.

2014. jan. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És hogyan működik a csekkes és átutalásos fizetés?

Tudnál ebben segíteni?

2014. jan. 2. 05:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Megkapod elore postan a csekkeket kitoltod es elmegy vissza vele a postara es befiezeted. Atutalasnal meg adott szamlaszamra utalod a megadott osszeget. Gondolom mar fizettel be csekket.
2014. jan. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az oep-nél, hanem a nav-nál kell intézni.
2014. jan. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Igen, ahogy az első írja, be kell menni a NAV-hoz, ahol megmondod hogy szeretnéd rendezni a biztosítási viszonyod!

Adnak csekket, s azt minden hónapban be kell fizetni 6 ezer Ft kb.


Addig van, volt, biztosításod, míg munkanálküli ellátást kaptál, miután már nem járt pénz, a biztosítás is megszűnt!

Arra készülj fel, attól a naptól kell fizetned a biztosítást, amelyik naptól lejárt a munkanélküli ellátás, vagyis visszamenőleg is!


Ezt mi hamarabb rendezni kell, vagyis 15 napod van az utolsó orvosi vizsgàlat után, mert ha nem rendezed, ki fizettetik veled az orvosi ellátást, vagy el sem látnak.

Én is így jártam, elmentem a fogorvoshoz, s mondta pirosat mutat a számítógép, vagy kifizetem a fogorvosi kezelés árát, vagy nem csinálja meg!

Házi orvosnál is ez volt, vagy rendezem a biztosítást, vagy kiküldik a számlát!

2014. jan. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

No hogy pontositsunk...

Adohivatalnal kell elintézni 6660 ft /ho,idén picivel több lesz gondolom.

Utolso biztositott napod utan 45 napig vagy biztositva. Ha kapsz valamijen jarulékot,ellátást bárhonnan(önkormanyzat munkaügyi kp.) akkor nem kell fizetni mert abban benne van. Lehet kérni az önkormanyzatnal hogy ől fizessék ez egy főre eső jövedelem alapjan szamoljak ki h lehet e.

Ha semmi sem jar sehonnan akk bizony neked kell fizetni. Adohivatalnal adnak neked csekket.

nekem nov.30.an lejart a szerződésem de még 45.napig biztositott vok. ami azt jelenti h januar 15.én kell bemennem a navhoz elintézni hogy legyen tbm.

üdv 30hkm

2014. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Idén 200Ft-tal több, 6800Ft/hó
2014. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!