Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szellemi szabadfoglalkozásúkén...

Szellemi szabadfoglalkozásúként dolgoztam és fizettem a minimális tb-t, amikor terhes lettem. Mire lehetek jogosult, illetve, mi az amit a férjem fizetése után vehetünk igénybe?

Figyelt kérdés

2017. aug. 17. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

A "minimális TB", az a havi 7000 Ft?

Akkor csak gyesre vagy jogosult.


A pici 6 hónapos korától kérheti az apuka a gyedet (ha jogosult rá), és dolgozhat mellette korlátlanul.

2017. aug. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

A férjed a magzat 91. napjától igényelheti a családi adókedvezményt, ez egy gyerkőcnél 10.000.- ft havonta. Igazolás kell hozzá a dokitól. A TB-t a szülés hónapjától nem kell fizetned, ezt a NAV-nál el kell majd intézni egy hasonló nyomtatványon, mint amikor bejelentetted, h magadnak fizeted.


Egyébként alanyi jogon jár, tehát munkaviszony nélkül a CSP, ami kb 10.000.- ft havonta, illetve a GYES, ami 20-on valamennyi. A szülés után, ha jártál rendesen terhesgondozásra és van 4 pecséted a kiskönyvben a megfelelő oldalon, kapsz egyszeri anyasági támogatást, ez 64.000.- ft körül van, azt hiszem. :)

2017. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!