Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy működik a CSED igénylés?

Hogy működik a CSED igénylés?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a kitöltött nyomtatvànyt a munkàltatónak kell leadni és ők intézik a tovàbbiakban. De a csatolandó papírok között írjàk az OEP kiskönyvet. Akkor nekem ezt el kell kérni a munkàltatótól majd visszaadni neki? Azért vetődik fel a kérdés mert a papírjaim egy budapesti központban vannak és nem a tényleges munkahelyemen, így nem olyan egyszerű hogy mellétesszük mikor beviszem a főnökömnek.

Kell még valamit csatolnom mellé a terheskiskönyv màsolatàn kìvűl?


2017. aug. 22. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint csak a kiskönyvet fénymásoltam le.


Mivel én a szülés előtti 28 napos időre is kértem a támogatást, utólag kellett bemennem az OEP-hez anyakönyvi kivonatot vinnem, hogy bemutassam, "valóban megszületett". Szóval ezzel számolj, ha korábban akarod.

2017. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Ha nem viszed be utólag, akkor megvonják a támogatást! Talán két héten belül kell bemutatni. Nekem nem sikerült, mert olyan címre postázták a kérvényt, ahol nem lakok, így nem tudtam róla. Bérlethez kértem igazolást és mondták, hogy látják a hiányosságot, már 2 hónapja! be kellett volna mutatnom. Csak nem vették észre és még kaptam.. Szóval számolj ezzel, nehogy pórul járj! :)

2017. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, terveim szerint 28 nappal hamarabb fogom igényelni, de még bőven van időm, csak az 1. trimeszterben tartok. Inkàbb jó előre tàjékozódom, ne akkor vesszek el a bürokràcia útvesztőjében.
2017. aug. 22. 10:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Július 1óta már nem papír alapon kell leadni, hanem a munkáltatónak kell kitöltenie a neten, létrehoztak egy oldalt,de még én sem tudom pontosan hogyan működik, két héten belül szülök,akkor fogok új infókat tudni.:)
2017. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó ez érdekes, nekem tegnap adtak oda a papíralapú igenylolapot. Bár nálunk a munkaugyes nincs a toppon
2017. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ugy tudom, hogy július 1-től csak online lehet intézni. Nekem is sietni kellett, mert a fele cucc be volt adva papíron, de egy kis bonyodalom miatt hiánypótlás is kellett.
2017. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szívesen vàrok infókat a későbbi fejleményekről, kinek hogy alakult a folyamat. Főleg ha most megvariàltàk online-ra. Így akkor csak szóban jelzem a munkàltatónak és semmit nem kell leadnom? Vagy ugyanúgy leadok egy papír alapút amit ő online vezet tovàbb?
2017. aug. 23. 06:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Ma voltam OEP-ben, papír alapon kiadták a formanyomtatványt hozzá.
2017. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A munkáltatónak kell online leadni az igényléseket.

De ehhez kell valami papír-alapú nyomtatvány is, amit az igénylő aláír. Ezzel lehet egy ellenőrzésnél igazolni,hogy az igénylő milyen adatokat adott meg.

2017. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!