Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkahelyemen lejárt a szerződ...

Munkahelyemen lejárt a szerződésem és nem hosszabbították meg, kismama vagyok mihez tudok most kezdeni, kaphatok valamilyen juttatást?

Figyelt kérdés
Párkapcsolatban élek és még nem dolgoztam itt Magyarországon 1 évet, szülés után kapok-e valamit? Nem vagyok jártas ilyen helyzetben segítsetek.

2017. júl. 27. 11:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha kaphatok akkor azt hol tudom intézni?
2017. júl. 27. 12:02
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

És máshol dolgoztál?

Mert bizonyos esetekben számít.


Egyébként most semmit, mert munkanélkülihez is min. 1 év kell.

Majd ha a gyerek megszületik, akkor gyest és családit igényelhetsz bármely kormányablaknál (+ adókedvezmény apukának).

2017. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Dolgoztam előte mashol, de azzal egyut sncs meg az 1évem
2017. júl. 27. 12:10
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

TGYÁS-t nem kaphatsz (babakelengye, kell hozzá x nap folyamatos munkaviszony)

Asszem GYED-et sem, mert ahhoz meg két év mviszony.

2017. júl. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazán up to date vagy, 4-es :D


Minek írsz, ha nem tudod?

Tgyás már évek óta csed, és 365 nap kell hozzá, ahogy a gyedhez is.

Az anyasági támogatás pedig alanyi, nem kell hozzá munkaviszony, csak az, hogy járjon terhesgondozásra.

2017. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor szülés után sem kapok semmit az anyaságin kivűl?
2017. júl. 27. 12:39
 7/15 A kérdező kommentje:
Külföldi bejelentett munkával gondolom nem tudok itt mit kezdeni?
2017. júl. 27. 12:41
 8/15 anonim ***** válasza:
az a baj, kérdező, hogy még ha EU államban voltál is biztosított, így az idő figyelembe vehető, amit ott dolgoztál, a szüléskor nem lesz biztosítotti jogviszonyod.
2017. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mennyi idõs terhes vagy?

Amúgy én is így voltam és kapok Csedet, Gyedet Magyarorszàgon. :D Bàr én màr 30 hetes elmúltam mikor hazajöttünk.


Besétàltam a munkaügyibe, igényeltem az àllàskeresésit, meg kaptam a max 90 napot, de úgy adtam be az ig3nylést, hogy a vàrható szülés napjàt lefedje. Majd megszakítottuk az àllàskeresésit, és ugyanattól a naptól igényeltem a Csedet, majd így tovàbb késõbb a gyedet. Igaz ez passzív, tehàt 2. babàra csak gyes jàrna. Minimalbér után fizetik így. Kb 60 most a gyedem.

2017. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kárpátalján dolgoztam majdnem egy évet de az nem EU ország
2017. júl. 27. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!