Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van már esélyem nagyobb...

Van már esélyem nagyobb összegű gyedre?

Figyelt kérdés
Nem mertünk második babát vállalni, mert nettó 75.000 Ft körül volt a gyedem, épp mint a fizetésem. Utána gyesen voltam, majd visszamentem a munkahelyemre magasabb pozícióba, plusz a minimálbéremelés is sokat lendített a nettómon: 150.000 Ft körül kapok kézhez immár 8 hónapja. Ez már elegendő ahhoz, hogy a magasabb bruttóm alapján számolják majd a gyed összegét? 2 évig voltam gyeden, aztán 9 hónapig gyesen, utána vissza dolgozni. Meg lesz így a 365 napom? Én úgy okoskodtam, hogy igen, mert a gyed időszak is beleszámít a 365 napba és igen, ennyi magasabb bruttó elegendő már a magasabb gyedhez, mert amikor majd igénylem, a megelőző 9 hónapot, pontosabban 3 hóval vissza és a 6 hónapot nézik az összeghez és már most meg van 9 hónap magasabb bruttóm. Jól gondolom?

#GYED #magasabb összegű gyed
2017. aug. 30. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
TB kisokos kismamáknak facebook csoport, szakértől válaszolnak.
2017. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beleszámít, de ellátás nem lehet ellátás alapja. Tehát a 365 napod, így megvan, de az összegeket átugorják és a baba előtti időszakot is figyelembe veszik, amennyiben nem találnak a 8 hónap alatt 180 napnyi bérezett időt, de szerintem ez nálad nem áll fent. Nem tudom, hogy már várandós is vagy-e, ha nem akkor már mire aktuális lesz, bőven benne leszel, mert legalább 1 hónap, mire észre veszed, akkor már 9-nél tartasz és ha nem olyan a munkaköröd, akkor még 1-2 hónap bele is férhet, így meg pláne megvan és a magasabb összegből számolnak.
2017. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól gondolod
2017. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A magasabb összeg után fogod az ellátást adni.
2017. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ami most volt utolsó három hónap, az már bele fog számítani (2017-júni-júli-aug), mivel az igénylés előtti 3 hónap esik ki, az meg még odébb van ha jól értem. Ha voltak is esetleg TPs napjaid, gondolom nem olyan sok, hogy ne lenne meg a 180 nap.
2017. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!