Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit tehetnék ilyen helyzetben?...

Mit tehetnék ilyen helyzetben? Járna nekem Csed (Tgyás), Gyed?

Figyelt kérdés

Tavaly március 3-ával egyéni vállalkozó lettem, október 31-ig álltam szerződésben a fővállalkozómmal, majd ez a munkalehetőségem megszűnt. (Előtte (2013 októbertől 2014 február végéig) fél éven keresztül egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül dolgoztam).

A könyvelőm intézett mindent - ő jelentette be az munkavállalóimat, intézte a NAV felé a befizetéseket, én csak a pénzt utaltam át neki. Amikor megszűnt a szerződésem, megkértem a könyvelőt, hogy szüntesse meg a vállalkozást.

Jelenleg kisbabát várok, decemberre vagyok kiírva, és két héttel ezelőtt minden előzmény nélkül betoppant hozzám a NAV, miszerint irdatlan (kb. 700.000 forintos) tartozásom van feléjük, úgyhogy jöttek felmérni az ingó- és ingatlan vagyonomat (semmi sincs az én nevemen, a szüleim házában élünk).

Mint kiderült, a könyvelőm a múlt év folyamán SEMMIT nem fizetett be a NAV felé, még a munkavállalóim után járó járulékokat sem, sőt, némelyeket BE SEM JELENTETT. Sőt, mi több, mint kiderült, még az adóbevallásomat sem küldte el, pedig nekem esküdözött, hogy elintézte azt is, együtt töltöttük ki a papírokat.


Mit tehetnék ilyen helyzetben? Reméltem, hogy ha most újraindítom papíron a vállalkozásomat, akkor jogosult lehetek a CSed-re, de ez gondolom úszott. A tartozásom egyösszegbeli megfizetésére nincs lehetőségem, és ráadásul az TB-m sem rendezett (ez is az ő dolga volt, és most derült ki a nőgyógyásznál).

GYED-et ettől függetlenül kaphatok még, ha megszületik a baba?


Tudom, váltsak könyvelőt, stb... de mi épp azért most vállaltuk be a második picúrt, mert így megvolt a 365 napom az elmúlt két évben. :(


2015. máj. 15. 11:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha CSED nem jár, GYED se jár.


A múlton nem lehet változtatni, a jövőre tanácsolom: normális könyvelő mindenből ad neked is példányt, "igazolást" (feladott adópapírról is) és neked is érdeked.

2015. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!