Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Bejelentettem a munkahelyen,...

Bejelentettem a munkahelyen, hogy babát várok. Alattomos módon meg akarja szüntetni a munkaviszonyomat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2010.10. 05. óta dolgozom egy vendéglátó egységben. Minimálbérrel vagyok bejelentve, határozatlan időre.2014.12. 03-án bejelentettem a főnökasszonynak, hogy 7 hetes terhes vagyok. Korrekt módon jártam el, bár sokat dolgozom minden nap, és igen fárasztó, biztosítottam affelől, hogy amíg bírok, dolgozom! Két napra rá jön nekem hátulról, hogy ki kell találjunk egy megoldást, ami mindkettőnknek jó. Az ő javaslata a közös megegyezéses felmondás! Na mármost. Ha ebbe belemennék, de nem fogok (! ) nekem nem járna gyed, sem végkielégítés. Azt mondta nekem ez milyen jó lesz, mert visszavesz alkalmi bejelentéses állásra, s pluszban fel tudom venni a munkanélkülit! Ha kiíratom magam táppénzre, kiteheti-e a szűrömet rendes felmondással, arra hivatkozva, mondjuk korábbi dátummal, hogy nem tudta, várandós vagyok. Nagyon rafinált nő, ráadásul a lánya a könyvelője. Ha elmegyek táppénzre, neki milyen fizetnivaló kötelezettsége lesz azidő alatt utánam? Mert gondolom ettől akar megszabadulni. Le tudnátok nekem írni minden ezzel a helyzettel kapcsolatos tudásotokat?
2014. dec. 20. 20:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj bele. Nem rúghat ki, ha terhes vagy! Gondolta behülyít, hátha beveszed, de ne engedj! Nem tehet semmit.
2014. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem, ha belemennék, és elmennék munkanélkülire, magam után mit kellene fizetnem? (Pl. Tb.) Nem fogom persze aláírni, csak felkészülten szeretnék vele leülni beszélni, hogy tudjam magam megvédeni, ne tudjon megvezetni!
2014. dec. 20. 20:49
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát rafinált az biztos....

Nem hinném, hogy annyira jót akar, bár nem vagyok ennyire jártas benne, hogy tényleg jobb lenne-e, de én nem írnám alá a felmondásom egy határozatlan időre szóló szerződésben terhesen. Nekem is határozatlan szerződésem volt, terhes lettem, mondjuk nem ilyen munkálatóm van.... de így járt minden juttatás az tuti. Ha aláírod a felmondásod, mi a garancia hogy vissza vesz úgy ahogy ígéri most. Ha kitelik tőle, hogy régebbi dátummal ír egy kirúgó papírt akkor én tuti nem mennék bele ebbe a "szuper" ajánlatba. Terhes vagy nem rúghat ki védve vagy. Érdeklődj utána munkaügyi központban.

Ha eléd rakja a kirúgó papírt akkor nem írod alá és kész, hiszen nem valós, nem a mai dátum szerepel rajta, mai dátummal meg nem rúghat ki. Amúgy ki rúghat persze így is de azt bizonyítani kell nem olyan egyszerű azért.

Szóval menj el dokihoz és irasd ki magad, szerintem jobban jársz, mint egy ilyen munkahellyel, ki tudja mennyit fog piszkálni, mert nem rúghat ki. Sőt ha annyira jön hogy befenyeget, hogy írd alá, akkor meg mond, hogy jó akkor megyek még ma táppénzre a dokihoz....... Neked most nyugalom kell, a vendéglátó meg szeritnem elég fizikai meg álló munka, jobb lenne inkább néha feltenned a lábad és hátradőlni :) Most a baba a fontos!!!!

2014. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

még annyit, hogy amunkanélküli 3 hónap nem? Utána nincs pénz, szóval nem éri meg, mit csinálsz ha letelik a 3 hónap, ott leszel és max a GYESt kaphatod ami kb 25e ft.....

Nehogy aláírd!!!!!! Nem kell felkészültnek lenned :) egyszerűen nem írod alá, megmondod neki, hogy nem írod alá neked így jó lesz :)

2014. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Akkor sem mondhat fel, illetve érvényteen a felmondás, ha nem tud a fönök a terhsségröl, de van róla orvosi papírod.


Szóval semmi esélye a fönöknek arra, hogy bármilyen módon is elküldjön, vagy emgszüntesse a munkaviszonyodat, kivéve ha aláírsz egy ilyen megállapodást.

2014. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmész táppénzre, akkor a bejelentett fizetésed bizonyos százalékát kapod. Az első 15 napban a 70%-át, és ezt a munkáltató kell fizesse. Az ezután következő napokra pedig a bejelentett fizetésed 60%-át, és ennek bizonyos részét (talán a harmadát) a munkáltatód kell fizesse. (Táppénznél a naptári nap számít, nem a munkanap, egy naptári napra a bruttó bér 1/30-ad részének bizonyos százaléka jár).

Ha felmondasz, és lejár az álláskeresési járadékod, havi 6810 forint tb-járulékot kell magad után fizetned.

És ha nem tudja, hogy várandós vagy, akkor sem rúghat ki. Visszadátumozott papírt meg ne írj alá!

2014. dec. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%
De, van esélye. Rendkívüli felmondás ellen "nem véd" a terhesség. Ha a főnöke ennyire "tisztességes", mint ahogy leírta, simán kitalál valamit ellene: "nem végzi jól a munkáját, hibát hibára halmoz, mindig elkésik..." és szépen kirúgja.
2014. dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm visszament az orvosához és szólt neki, hogy amióta kiderült, hogy terhes, a főnöke kikészíti (igazából ne is hazudott), görcsöl a hasa állandóan és aludni sem tud, azt akarja elérni a főnöke, hogy mondjon fel. Kiírták veszélyeztett terhesnek, mondjuk előtte a főnöke már elé tette a közös megegyezéses felmondásos papírt, hogy írja alá, de felállt és eljött. Akkor ment az orvosához és utána már nem is ment dolgozni.
2014. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A rendkívüli felmondást, pláne terhes nőnél nagyon-nagyon alaposan meg kell indokolni. Ha ilyet megtesz, akkor simán munkaügyi bíróságra lehet vinni az ügyet, eleve nyert helyzet. Még plusz kártérítésre is fogják kötelezni.


Hasonlókkal próbált trükközni a férjem munkahelye is néhány kollégájával. Aki bíróságra ment, mind megnyerte, a cég meg győzi fizetni a kártérítéseket.

2014. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
És jól tudom, hogy akkor tgyás sem járna?
2014. dec. 21. 08:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!