Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kétségbe vagyok esve. Ha...

Kétségbe vagyok esve. Ha 2017.12.31-ével lejár a határozott idejű munkaszerződésem, de most derült ki, hogy teherbe estem, mit tehetnék, hogy kapjak GYED-et? Egyedül vagyok.

Figyelt kérdés
2017. szept. 11. 12:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem hosszabbít a cég, akármilyen "normális", vége a projektnek. Az érdekelne, ha valaki tudja a jogszabályokat, hogy mit tehetnék, hogy az államtól kapjak valamicske pénzt, hisz eddig dolgoztam folyamatosan évek óta. Vagy ez nem számít? Csak az kap valamilyen támogatást, aki munkahelyről megy el szülni?
2017. szept. 11. 15:39
 12/19 anonim ***** válasza:
86%

A csednek-gyednek 2 feltétele van:

1. A szülést megelőző 2 évben meglegyen 365 nap biztosított nap

2. a szülés napján is biztosított legyél.


Ezért írtuk, hogy az álláskeresési járadékkal tudsz sakkozni, mert ha azt kapod, biztosított vagy. És akkor a minimálbér után kaphatod a csedet és gyedet.

2017. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket!
2017. szept. 11. 15:55
 14/19 anonim ***** válasza:
38%
Az a gond, hogy még tappenzre se tudsz menni, ha lejárt a szerződés, mert megszuntettek évekkel ezelőtt a passzív tappenzt. Egy próbát csak megerne beszelni a munkaltatoval. Veszteni valód nincs
2017. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

NApokra ki kell számolni, mennyi álláskeresési jár, ezzel lehet játszani.

Vagy indítasz egy egyéni vállalkozást, tp, majd csed, gyed.

2017. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%

Dehogy veszik észre decemberben még.

Keress másik melót már most.

Max letöltöd a felmondást és már egy hónappal előrébb vagy ha tuti itt nem hosszabbitanak.

(Én 2 gyereket nevelek egyedül.)

2017. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
És ha Katás lennék? Havi 50e a kiadás, de akkor egyből táppénzre tudok menni? Ezt tudja valaki hogyan működik? Ez jó megoldásnak számítana.
2017. szept. 12. 10:08
 18/19 anonim ***** válasza:

16!


Milyen felmondást tölt le? A nem létezőt? Csak mert határozott idejű munkaszerzodesnel nincs felmondási idő, de ne zavarjon.

2017. szept. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18.

De nekem volt.Egy hónap!És le is kellett töltenem.

Miért kell rögtön ez a stílus amúgy!!?

2017. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!