Jogosult leszek én gyedre?

Figyelt kérdés

Február 20.-ától van munkaviszonyom,de teherbe estem,és ahhoz,hogy meglegyen az 1 évem,ezt az évet végigdolgozom,és januártól februárig táppénzen lennék és utána mennék gyedre,ez igy lehetséges? A táppénz beleszámit az 1 éves munkaviszonyba?

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. okt. 8. 06:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
igen de ara figyelj hogy a szülés napján kell hogy legyen munkaviszonyod.
2017. okt. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem munkaviszony, hanem biztosítási jogviszony kell a szülés napján, ez bővebb kategória.

Igen, kérdező, a táppénzen töltött idő is biztosítási időnek számít.

2017. okt. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hanyadikàra vagy kiírva? Szülés előtt egy hónappa màr ne tàppénzre menj, hanem Csedre! Csed utàn pedig Gyedre. Egyébként a tàppénz is beleszàmít, de a Csed magasabb összeg jobban megéri azt elkezdeni.
2017. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mivel nem mondasz fel, nem szűnik meg a munkaviszonyod, ezért beleszámít, igen.
2017. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nem tudom,a napokban derült ki a terhesség.Elmondanád h pontosan mi a csed?
2017. okt. 8. 09:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most összezavartàl. Jövő februàrba akarsz gyedre menni úgy hogy most még nem is vagy biztos benne hogy terhes vagy? Gyed szülés utàn jàr.

Utolsó menstruàciód ideje?

2017. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de,biztos vok a terhességbe,bocs úgy értetettem,hogy februártól nem dolgoznék
2017. okt. 8. 10:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor. Gyedről csedről még nem beszélhetünk. Csed szülés előtt 28 nappal igényelhető. Ez 24 hétig jàr. Ezt vàltja fel a gyed majd a gyes. De te még csak a terhességed elején tartasz ezek az ellàtàsok pedig szülés környékiek.

Te most tàppénzre mehetsz csak, de semmiképp nem gyedre.

2017. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
jó,ezt értem,de ha igy csinálom az 1 évet,akkor biztos h szülés után járni fog a gyed? (bocs,kicsit tudatlan vok)
2017. okt. 8. 11:06
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Màr elmondtuk hogy igen, mert a csed/gyed feltétele a szülést megelőző 2 éven belül 365 nap munkaviszony és hogy a szülés napjàn biztosítàsi jogviszonyod legyen. Ebbe a tàppénz is beleszàmít.
2017. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!