Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Közmunka alatt, ha veszélyezte...

Detti88 kérdése:

Közmunka alatt, ha veszélyeztetett terhessé válok akkor is jogosult leszek táppénzre?

Figyelt kérdés
Mi a teendő ebben az esetben? Ha esetleg nem maradhatok hónapokig táppénzen milyen támogatás jár szülésig?

2017. ápr. 10. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%
Persze, hogy jogosult vagy táppénzre, ha az orvos kiír, s addig maradsz, amíg kiír.
2017. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Annyi időre, amennyit dolgoztál. Tehát ha csak egy hónapja kozmunkazol, akkor egy hónapig lehetsz tappenzen. Ha ennél tovább lenne szükséges, akkor felmondanak és nem kapsz semmi penzt
2017. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Sőt, ha nincs az elmúlt 2 év alatt 365 nap munkaviszonyod, szülés után se nagyon jár semmi, csak családi pótlék és gyes, ami olyan 25 ezer Ft nettóban. És ha legalább a párod dolgozik, akkor családi adókedvezmény.
2017. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Annyit kell tudni rólam, hogy öt éve dolgozom munkahely váltás miatt voltam két hónapig álláskeresésin. Tavaly babát vártam de sajnos nem sikerült és az orvosom szerint ha újból akarok majd kisbabát azonnal táppénzen fog tartani. Nem voltam még közmunkán, úgyhogy nem tudom mire számíthatok, de ez már jó, ha több hónapig lehetek táppénzen legalábbis annyi ideig amennyit ledolgoztam.
2017. ápr. 11. 07:52
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Tudtommal az allaskeresesi nem jogosít tappenzre, így ha ez mostanában volt, akkor a megelozo 5 év nem számít.

Amúgy magánvéleményem az, hogy nem közmunka alatt kellene gyereket vállalni. Keress rendes munkát, legyen jó alapja a gyedednek és akkor vállalja gyereket

2017. ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Senki vélemenye nem érdekel csak a kérdésemre a válasz mert sokan nem ismerik a hátteremet. Mai vilagban meg aki két lábbal a földön él az tudja, h. Nem egyszerü munkat talalni.
2017. ápr. 11. 08:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy annyit lehetsz táppénzen, amennyit ledolgoztál, azt jelenti konkrétan, hogy amennyit az adott helyen ledolgoztál. Nem az a lényeg, hogy 5 éved van. Ha közmunkára mész álláskeresési után, akkor amennyit közmunkában ledolgozol, annyi a táppénz ideje is. Így egy esetleges veszélyeztetett terhességgel számolva legalább 4-5 hónap munkaviszony kell, hogy szülésig táppénzen lehess.
2017. ápr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, függ az aktuális szerződéstől is. Ha csak 3 hónapos szerződést adnak (ez elég gyakori a közmunkánál), akkor a szerződés megszűnése után nem lehetsz táppénzen sem. Nincs már passzív táppénz, mint régen. Akkor viszont szülésig semmilyen pénzt nem kapsz.


Ha írsz konkrétumokat is (ha aktuális lesz), akkor tudunk pontosabb információkat adni.

2017. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Na igen, akiket lábbal a földön el, az valóban tudja, hogy nem egyszerű munkát találni. Na ez a fajta ember azt is tudja, hogy a gyereket el kell tartani és erre egy ember jövedelme nem elég - márpedig a kozmunkabol nem lesz gyed, csak gyes, az meg csak ehenhalni elég. Mondjuk a hozzá állásodat Elnézést érthető, hogy nem vagy kíváncsi senki véleményére, de ez akkor is tény.
2017. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy éves szerződésem van, márciusban kezdtem el dolgozni. Egyelőre még csak puhatolózom ezügyben mik a lehetőségek az én esetemben, köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 11. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!