Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha en gyeden vagyok, de beteg...

Ha en gyeden vagyok, de beteg lettem nem. Tudom ellatni a 6 hos lanyunkat, akkor ferjem eljohet gyermekapolasi tappenzre?

Figyelt kérdés
Lehet h buta kerdes de ,az csak a gyerek betegsegekkor van?Ilyenkor sima tappenz jar neki?
2017. okt. 14. 06:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Sima táppénz se jár. Az akkor járna, ha a férjed lenne beteg.

A gyáp és a gyed pedig eleve nem fér össze.

2017. okt. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Es ilyenkor akkor megis van??
2017. okt. 14. 07:20
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Milyen betegség?
2017. okt. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

-Ellátod betegen.

-Férjed szabira megy.

Ezek az opciók vannak.


Ha nagy beteg vagy, akkor pedig cseréljetek, menjen ő gyedre.

2017. okt. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Milyen betegség? Amikor tüdőgyulladásom volt elláttam mindkét gyerekem, nagy 4, kicsi 1 éves volt. Ebédet rendeltem, reggeli, vacsora péksüti volt amit a férjem hozott munka után. Gyerekek mellettem tévéztek, én meg feküdtem a nappaliban. A nagy sokat segített. Apa délután vitte őket a játszóra. Férjed mikor ér haza?
2017. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Az van,hogy ha nem bírod,akkor a férjed otthon marad szabin,vagy szóltok nagyszülőknek.A gyermekápolási táppénz akkor jár,ha a gyermek beteg,és a szülő emiatt nem tud dolgozni,mert nincs ki ápolja.Azért én is kíváncsi lennék mi miatt nem tudod ellátni.
2017. okt. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Elmegy a háziorvosához, megmondja h egész éjjel hányt, nem tud bemenni dolgozni, és pont.
2017. okt. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

1 honapos volt a kicsi lanyom, amikor kijott a lumbagom. Injekciot kaptam volna,de akkor fel kellett volna adnom a szoptatast. Konkretan arra voltam csak kepes, hogy 3-4 ora alatt igyekeztem a masik oldalamra fordulni a kovetkezo szoptatashoz. 2 het fekves utan mar fel tudtam kelni, de ellatni a 3 gyerekem es a haztartast, meg nem tudtam volna.

4 hetig volt segitsegem, hol anyukam, hol a ferjem volt velunk, de jottek tesomek, baratok, szomszedok is. A kajat rendeltuk. Iszonyat nehez idoszak volt, de szerencsesen megoldottuk. Szabadsag, muszakcsere, onfelaldozas.

2017. okt. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Komoly mutet utan masnap ugyanugy ellattam a gyereket mint maskor. Kulfoldon egyedulallo szulokent nem volt mas valasztasom.

A ferjed vesz ki szabit, vagy ha hosszabb , o megy gyedre, te meg fizeted magad utan a tb-t.

2017. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Túl kell élni. Nekem is 6 hós volt a fiam, mindketten betegek voltunk, a fiamnak foga is jött. A férjem ugyanúgy dolgozott. Baromi nehéz tud lenni tudom, de táppénzcsalás, ha ki akarná iratni magát a férjed. Szabadság, nagyszülői segítség, vagy fizetett segítség opció.
2017. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!