Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki 6 órában dolgozik és...

Aki 6 órában dolgozik és mellette GYES-t kap, annak miért ne járna gyermekápolási táppénz ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom jár, az asszisztensnő szerint nem. Jelentkezzen kérem, aki hasonló helyzetben van, hogy 4/6 órában dolgozik és mellette kapja a GYES-t, hogy ő mikor otthon van a beteg gyerekkel kap-e táppénzes papírt a dokitól?!?!
2012. márc. 7. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
ha gyesen vagy nem jár a táppénz.
2012. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kapod a gyest, nem jár táppénz.
2012. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez így nem teljesen igaz.

A rendes táppénzről tudom, hogy amennyit a gyes mellett dolgoztál napok, annyit maradhatsz táppénzen úgy, hogy kapod mellette a gyest is. Gondolom, a gyáp-ra is ez igaz... Ezt nem tudom.

2012. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na, utánanéztem.

Ebből a szempontból nincs különbség a saját jogú keresőképtelenség miatti és a gyerek ápolása miatti keresőképtelenség miatti táppénz között.



Eb tv.

49. § (1) A gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj, a korhatár előtti ellátás, a szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék vagy az átmeneti bányászjáradék mellett munkát végző biztosítottra a táppénzre vonatkozó rendelkezéseket azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy

a) a táppénzfolyósítás időtartamának megállapításánál biztosítási időként csak a gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj, a korhatár előtti ellátás, a szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék vagy az átmeneti bányászjáradék folyósításának időtartama alatt biztosítási jogviszonyban töltött napokat lehet figyelembe venni,

b) a táppénz összegének megállapításánál a biztosítási jogviszonynak az a) pontban meghatározott időtartam alatt elért, biztosítási jogviszonyból származó pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelmet kell figyelembe venni a 48. §-ban foglaltak szerint."

2012. márc. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem az OEP-et és JÁR munkavégzés mellett GYES-t kapó anyukának ún. gyermekápolási táppénz!


Azért köszi mindenkinek!

2012. márc. 7. 09:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt írtam én is...
2012. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is 6 órában vagyok kapom mellette a gyest. Jár a táppénz, de ki kellett töltenem még valamit a munkáltató részére, szerintem azokra a napokra nem jár a gyes.
2012. márc. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 6 órában dolgozom GYES mellett. Ha beteg a gyerekem akkor a GYÁP (gyermekápolási táppénz) jár. Ki kell töltenem egy papírt, úgymond igazolom, hogy ettől és eddig vagyok GYES-en, vmi hasonlót. A táppénz a GYES-t nem érinti. Ugyanúgy kapom.
2012. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!