GYES alatti munkaviszony megszüntetését közös megegyezéssel aláírjam, vagy sem?

Figyelt kérdés
A cégem nem tud visszavenni. Ma voltam bent, elsőször munkáltatói felmondást toltak az orrom alá, felmondási idővel és végkielégítéssel. Aztán volt egy keversz a GYES-sel kapcsolatban, hogy meg kell szüntetni a GYES-t (jövő nyárig tart); aztán rákérdeztem, hogy a bent lévő szabadságjaimmal, mi lesz, majd a kolleganő összevissza telefonálgatása után kihívta a HR-est, hogy négyszemközt beszélne vele. Visszajöttek, és azt mondták, hogy van az a lehetőség, mivel én akartam visszajönni, és nem tudnak visszavenni, közös megegyezéssel megszüntetik a szerződésem a céggel, úgy hogy a felmondási idő és a végkielégítés maradna, de másképpen tüntetik fel ezt, kiszámolnak valami napot, vagy összeget és azt tüntetik fel. Hogy is van ez? (A másik hogy én azért nem ültem tétlenül, találtam munkát, amit jövő héten kezdenék.) Dátumokra, mire kell figyelnem? Valaki tanácsot?
2017. nov. 17. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán mondjanak fel Neked.jár a végkielégítés és a szabadságot pedig ki kell fizetniük.amúgy miért kell megszüntetni a GYES-t mit mondtak rá?
2017. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vissza kell venniük! ---> Ügyvéd!!
2017. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyed alatt védett vagy. Az havi 24e kb. Miért szüntetnéd meg? Ha lejárt a gyes, akkor indul a felgyülemlett szabadság, felmondási idő, majd végkielégítés.

Ha gyesen tudsz maradni, és nem szükséges neked mellette munkába állni, akkor pláne, hogy most semmit nem írsz alá.

Ha gyes mellett munkába állnál, akkor a felmondási védettséged megszűnik.

A gyes alanyi jogon jár egyébként, ha kilépsz/elbocsátanak, akkor is jár. Tehát gyes megszűntetésnek semmi értelme

2017. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most olvastam hogy találtál munkát. Akkor pedig egyezzetdk meg, viszont gyest megszűntetni nem kell. Az alanyi jogon jár.
2017. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Felmondani gyes alatt ők nem tudnak (felmondási tilalom van).

Viszont, ha jelezted, hogy mennél vissza dolgozni, akkor az első napon már felmondhat neked. Ebben az esetben a felgyűlt szabikat, felmondási időre járó juttatást és végkielégítést (ha jár) ki kell fizetnie.


Gyes-t nem kell lemondani, az alanyi jogon jár.


Mivel van hova menned dolgozni (gondolom te sem akarsz ide visszamenni), akkor akár aláírhatod a közös megegyezést. DE csak akkor írd alá, ha kifizetnek normálisan mindent. Annyi, hogy ha te mondanál fel, akkor nem köteles a munkáltató végkielégítést adni.

Szóval jól nézd át, hogy a közös megegyezésben mi van és mit akarnak kifizetni.

2017. nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
gyanús nekem, hogy a felgyűlt szabijaidat akarják végkielégítés címén eladni neked. Amit szerintem kéne: jelzed, h visszamennél. Ők jelzik, hogy nem tudnak visszavenni, így kifizetik a szabikat és a végkielégítést. De munkajogászt mindenképp kérdezz meg, nem véletlenül akartak ezek nélküled, négyszemközt beszélni...
2017. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
-na mi lett végül?
2017. nov. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!