Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen módon érdemes kezdemény...

Milyen módon érdemes kezdeményeznem munkaviszonyom megszüntetését az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
2013. július 1.-n kezdtem dolgozni egy multinacionális cégnél, teljes 8 órás délelöttös munkaviszonyban. A cég fö profilja logisztika, engem, mint kertészt foglalkoztatnak, feladatom a raktár udvarának rendbentartása, a gyep és a növényzet ápolása, magyarul minden,amit egy ilyen helyen el lehet képzelni. Szóbeli megegyezés alapján, ha a kinti területen épp nincs munka, vagy a téli idöszakban, akkor a raktárban látunk el címkézési feladatokat. Van egy munkatársam, akivel nem sikerült jó munkatársi viszonyt kialakítani. Tavaly én ezt jeleztem is a fönökség felé, de sokáig nem foglalkoztak az üggyel, holott látható volt, hogy nem jövünk ki jól. Idén végre beleegyeztek, hogy a terület fel lesz osztva két részre, én az egyik felét, munkatársam a másik felét fogja karbantartani. Ez müködött 2 hétig, majd hirtelen közölték velünk, hogy döntsük el, vagy tudunk együtt dolgozni, vagy pedig szankciók lesznek. Részemröl azt mondtam, hogy nem, mert rálátásom szerint kollégám szakmailag nem alkalmas a munkakör betöltésére. Válaszomra a munkáltató eldöntötte, hogy akkor mostantól váltott müszakban fogunk dolgozni, külön. Mivel engem ugy alkalmaztak, hogy állandó délelöttben, nem tudom, hogy kötelezhetnek-e egyoldalú döntésük elfogadására. Gondolkodom a felmondáson, mert hosszú távon nekem ez nem fog megfelelni. Milyen lehetöségeim vannak? Kérhetek közös megegyezéses felmondást? Ha igen, utána jogosult leszek álláskeresésire?

2014. júl. 7. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Abban az esetben nem kötelezhetnek váltott műszakra, ha a munkaszerződésed tartalmazza konkrétan azt, hogy Te délelőttös műszakos munkarendben dolgozol. Ha erre utalás nincs benne, akkor akár a folyamatos, többrendes munkaidőt is bevezethetik, hiszen a munkáltató dönti el, hogy milyen munkarendben, munkaidőben foglalkoztatja dolgozóit.


Ha nem felel meg az új felállás, amit nem tudsz munkaszerződéssel megvétózni, akkor élhetsz a felmondás lehetőségével, valamint közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetéssel is.

Bármilyen módon szűnik meg a munkaviszonyod, ha egyébként is megfelelsz az álláskeresési járadékra jogosultság feltételeinek, akkor jár is az.

Tehát előző 3 évben legalább 360 nap jogosultsági idő...


Már nincs szankcionálás ilyen téren.


Közös megegyezés esetén az van, amiben - írásban - közösen megegyeztek. Ez BÁRMI lehet!


Munkavállalói felmondás esetén létezik felmondási idő. Ez 30 naptári nap. Eltérő akkor lehet, ha a munkaszerződésed mást tartalmaz, vagy van kollektív szerződése a cégnek, amely mást tartalmaz.

A munkáltató igényt tarthat arra, hogy ezt a 30 naptári napot munkaviszonyban töltsd és dolgozd is le. De akár el is tekinthet tőle. Vagy kiadja/kiveszed az időarányosan még járó szabadságodat ez idő alatt, vagy akár keresőképtelen állományban is lehetsz. Ezek a felmondási időt nem szakítják meg.


Csak halkan jegyzem meg: Ha az évi időarányosan járó szabadságodat "túlüdülted", azt a munkáltató jogszerűen nem vonhatja vissza! Ez az új Munka törvénykönyve bevezetése óta van, de sok munkáltató hajlamos tudomást sem venni róla...

2014. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, a szerződésem nappali kötött munkavégzésre szól. A változásról még semmiféle papírt nem kaptam, gondolom, nem is vagyok köteles azt elfogadni. Tehát, ha nemet mondok, emiatt a munkáltató nem szüntetheti meg a munkaviszonyomat. Köszönöm a válaszodat :)
2014. júl. 10. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!