Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár a tgyas második gyerekre...

Jár a tgyas második gyerekre ha most táppénzen vagyok es az első gyerek után a nagyszülő kapja a gyest?

Figyelt kérdés
Tgyas igénylő lapot töltöm ki éppen es szülés elott 28 nappal szeretném igényelni. Van egy olyan pont ahol azt kérdezik hogy a már meglevő gyerekem után kapok e én vagy bárki más valamilyen pénzbeli ellátást. Ez miert fontos? Nagyszülő van gyesen a fiammal. Akkor ha most megszülöm a kistesótól én attól még kapok az újszülött gyerekre tgyas?
2014. aug. 29. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szentesem azért mert ezt az új gyed extrás dolgot csak egy ember igényelni. Olyan nincs hogy nagyi gyes te meg tgyást.

Szerintem neked kell mindkettőt igényelni.

2014. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Neked kell gyesen és tgyáson is lenned,nem lehettek mindketten.Viszont ha szülés előtt 28 nappal igényled a tgyást akkor nem kaphatod a gyest az első gyerekre a második megszületéséig.

Vedd vissza a nagymamától a gyest,mellette maradhatsz táppénzen és szülés napjától igényeld a tgyást.

2014. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam év elején. Te nem lehetsz tgyáson, a nagyi meg gyesen egyszerre.

Nálunk is a nagyi volt gyesen én meg ugye dolgoztam, mert még tavaly igényeltük így a gyest.

Na, most én idén január 31-el mentem el tgyásra. Először is, a nagymama nevéről a gyest egy levélben le kell mondani. Tehát, ha szept.1-el mész tgyásra, akkor szept. 1-től le kell mindenképp mondani a nagyi nevéről a gyest.

Te megigényelheted a saját nevedre. Na, az a gond, hogy ilyenkor ugye neked egy újabb gyes igénylőt ki kell tölteni. Csakhogy, ha kapsz másik ellátást, azt fel kell rajta tüntetni és megkérdezik, hogy melyik gyerek után kapod, illetve, mikor született a gyerek. Mivel neked ebben az esetben a másik ellátás a tgyás, de mivel még nem született meg a gyerek, így nem tudod beírni az adatait. Ezért, a MÁK-ban azt mondták, hogy most nem tudok gyest igényelni az első gyerekre, mert a 2. gyerekem adatai még nincsenek meg. Ezért azt a választ adták, hogy ilyen esetben visszamenőleg kell majd megigényelnem, mikor vannak a babának adatai. Ez így is történt, baba megszületett, lettek papírjai, MÁK-nál a családival és anyaságival együtt a nagyobbra is megigényeltem a gyest visszamenőleg. Tehát, én a nagymama nevéről január 31-el lemondtam a gyest, február közepén szültem, a papírok március elején lettek meg és visszamenőleg január 31-től kértem a nevemre a gyest a tgyás mellé, így már ki tudtam tölteni, hogy melyik gyerekre is kapom a tgyást. Tudom, kicsit bonyolult, de remélem érthetően írtam. Egyébként igényléstől számítva 30-dik napon meg is kaptam a gyest is visszamenőleg egy összegben.

A tgyás igénylőre beírtam, hogy melyik nagyszülő kapja a gyest, de oda is írtam, hogy mettől meddig. Tehát nálunk úgy volt, hogy 2013.máj.30-tól-2014.jan.30-ig kapta, mert 31-től én igényeltem a tgyást. Így nem volt gond. Persze a gyes lemondását minél hamarabb meg kell tenni a nagyi nevéről. Mikor én tgyásra mentem hivatalosan, a nagyi még gyesen volt, de másnap rögtön postára adtam a lemondást, így nem lett semmi baj.

2014. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy pár nap gyest vissza kellett fizetnünk januárra, mert már elszámolták a kiutalásokat és mivel jan. 30-al lett lemondva a gyes, így vissza kellett 2 napot fizetni, mert februárban még kiutalták a teljes gyes összegét a nagymamának. De nálatok nem lesz ilyen, mert ha jövőhéten lemondjátok, akkor a MÁK októberben már nem utal a nagyinak.
2014. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat. Azert van nagyszülő gyesen mert en nem kaptam meg hisz veszélyeztetett terheskent táppénzen vagyok. Nem tudtam megszakítani illetve visszamenni dolgozni es igy nem járt a táppénz es a GYES egyutt. Most viszont lassan szulok es szeretnek tgyast igényelni.
2014. aug. 30. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
A mamának ígyis-úgyis le kell mondania a gyest.
2014. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!