Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Visszamennétek a helyemben...

Visszamennétek a helyemben dolgozni? Első babánkat várjuk, táppénzen vagyok.

Figyelt kérdés

12 hetes kismama vagyok, a babavárás 6. hete körül nagyon görcsöltem ezért kiírtak táppénzre. 16 hónapos munkaviszonyom van, irodavezetőként dolgoztam, ami elég stresszes, de jól fizető állás. Már vissza tudnék menni, de a férjem aggódik a baba miatt, így ő azt szeretné ha itthon maradnék, és pihennék (én is szeretek itthon lenni).

Viszont a táppénz összege nagyon kevés, és rossz érzés látni hogy a férjem mennyit dolgozik értünk... Ti visszamennétek dolgozni?



2012. márc. 2. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvosod engedélyezi és a munkahelyed is visszavár a szülés végéig, akkor miért ne?!

Kicsit lazítanod kell bent (is) és nem rágörcsölni a dolgokra!

Akár hogyan is döntesz, mindig a gyerek szemszögét nézd elsőnek! Lehet, hogy csak felhúzod magad valamin, de lehet hogy az a valami súlyos következményekkel jár.

Nálam pl. ez volt .. felidegesítettek a cég központjából egy apró dologgal és sajnos este már a szülészet megőrzőjében feküdtem, mert beindult a szülés.

Ha nem idegeskedtem volna, akkor nem történt volna semmi.

2012. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Férjed alapvetően nem ennyit dolgozik? A te kevés táppénzed miatt dolgozik most csak többet?


Amúgy csak te tudod, hogy megéltek-e. Ha a mostani jövedelmetekből megéltek, akkor ne menj vissza. Ha gáz van, és kell a pénz, és te jól érzed magad, akkor esetleg menj vissza egy rövid időre.

2012. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

A férjem mindig sokat dolgozott, csak most nem együtt jövünk haza hulla fáradtan, szerintem ezért tűnik többnek.

Megélünk az én fizetésem nélkül is, csak a lelkiismeret dolgozik...

2012. márc. 2. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az orvsod enged, akkor rendben.

Nekem is volt 3 hét kihagyásom, visszamentem és elmondtam a munkatársaimnak, hogy innentől nem tudok túlórázni, kicsit fáradtabb is lehetek. Megértették.

2012. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha bírod, jól vagy és az orvosod is engedi, akkor mindenképp menj vissza. Nálam akkor kezdődtek a gondok, amikor itthon maradtam, amíg dolgoztam semmi bajom nem volt.

Persze vigyázz magadra és ne hajtsd túl magad!

2012. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én visszamennék még egy pár hónapra, ha tudnék. Sztem a 6-7 hónapos korig nem nyűg a meló, még ki is kapcsol. Már ha szereti az ember amit csinál.


DE, ha megéltek, és neked nincs kedved hozzá, akkor ne menj. Főleg, ha nagyon stresszes.

2012. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kockáztass,már volt egy előjel a 6.héten. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, hogy te pihensz a férjed meg dolgozik. A gyermekkihordás igen kemény munka is lehet. Az Isten, vagy a sors ki miben hisz, megadta nektek a kisbabát. Ő titeket választott szülőjéül, nem véletlen, hiszen érezte, hogy fel vagytok készülve, attól, hogy a 12. hétben vagy nem múlt el a veszély. Bármikor lehet bármi, ne adj okot a babának, hogy máshogy döntsön, s elmenjen.

Én is így gondolkodtam az első terhességemben végig dolgoztam, még hétvégén is, de nem volt semmi előjel a 6. héttől lelassult a fejlődésben, de csak a 12. hét után volt jele, hogy vetélek. Sajnos, elment.

2 évet vártuk mire nagy nehezen összejött. Nem kívánom senkinek azt, amit átéltem, magát a műszeres befejezést sem és az utána lévő időt sem.

Szóval, ha csak a lelkiismereted az oka, s nem a csóróság, akkor kérlek gondold át megéri-e. Persze amíg az ember nem esik át a tűzkeresztségen, addig nem is tudja, mit is veszíthet, mert nem hiszi el, hogy vele is megtörténhet.

Használd ki az időt, netez, építsd a karriered otthon, olvass, sétálj, vagy csináld azt, ami a legjobban boldogít, DE NE MENJ VISSZA DOLGOZNI.

10.hetes kismama

2012. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!