Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megtudom ezt így lépni? Lent...

Megtudom ezt így lépni? Lent leírom.

Figyelt kérdés
Szeretném átadni a gyedem a férjemnek. Márciusban jár le a csedem. Nem én hanem ő menne gyedre munka mellett. Ezt lehet ha jól tudom? A nyugdíjamból ez a másfél év kiesik ezt tudom. Tb-t befizetem majd magamnak. Van munkahelyem 10éves folyamatos munkaviszonnyal. Onnan leszámolnék. Elmehetek utánna munkanélkülire? Vagy közös megegyezéssel kell eljöñöm hogy járjon? Ha jár meddig fogok kapni, vagy ez mitől függ? És ha úgy alakul visszamehetek majd én gyesre ha a gyerkőc 2 éves lesz?

2018. jan. 16. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkanélküli nem tudom, hogy van, a többi ahogy írtad. 2 éves korától mehetsz te gyesre.
2018. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha felmondasz a mostani munkahelyeden, elmehetsz munkanélkülire. Javasolnám, hogy ne azonnal jelentkezz be, mivel a munkaviszony megszűnése után 45 napig még nem kell tb-d fizetned (feltéve, hogy kijöttök a férjed fizujából meg a gyedből). A munkanélküli (álláskeresési támogatás) feltétele, hogy az elmúlt 3 évben legyen legalább 360 ledolgozott napod, neked ez megvan. Minden 10 ledolgozott nap után jár egy nap támogatás, de max 90 napig - mivel ezer éves folyamatos munkaviszonyod van, 90 napig fog járni. Összegét az elmúlt 4 negyedéves fizud átlagából számolják, de max a minimálbér összege. Ebből 15% szja-t és 10% eü járulékot vonnak, szóval ezidő alatt megint nem kell tb-t fizetned, és a lejárta után 45 napig szintén nem. Szóval ha kimaxolod a napokat, 180 napig nem kell fizetned.

Hogy hogy szűnik meg a munkaviszonyod, teljesen mindegy (régebben számított). Párom tavaly mondott fel, és így is járt neki, szóval nem lényeg, hogy ki mond fel kinek. (és innen vannak az aktuális infóim)

2018. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2018. jan. 17. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:
A munkahelyeden mièrt akarsz most felmondani? Én nem tenném hacsak nem vagytok rászorulva most a 3 havi munkanélkülire.
2018. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!