Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fizetés nélküli szabadságot...

Fizetés nélküli szabadságot lehet hosszabbítani 3 éven túlra?

Figyelt kérdés

Kisfiam pont úgy tölti majd a 3 évet, hogy az adott nevelési évben a nyári szünet kezdetére esik.


Magyarán május végi, júniusban zár az ovi, csak ügyelet lesz, értelme nem lenne beszoktatni valakihez (illetve valakikhez, mert mindig más óvónő van ilyenkor), hogy aztán szeptemberben máshol kezdjen.


Bölcsivel hasonló a helyzet, plusz 3 éveseket nálunk nem is fogadnak, csak nem rakják ki őket, ha már oda járnak.


Ilyen esetben mi a teendő? Mik a lehetőségek?

Volt valaki így, hogy lejárt a gyes, várta vissza a munkahelye, de nem volt hova beíratni a gyereket?

Vagy hasonló eset, ha 3 rméves ugyan a gyerek, de nem szobatiszta, így nem beíratható.


Ilyenkor adhat még a munkáltató plusz fizetés nélküli szabit? Mondjuk plusz fél évet?

Járt már így valaki?


Vagy ezt mindenki nagyikkal vagy fizetett segítséggel oldja meg?

Vagy felmond?

Sokaktól olvasom, hogy csak 3,5-4 évesen adják be a gyereket. Ők hogy csinálják?

Mindenkinél ott a kistesó, vagy nincs munkahelyük, így ugyan mindegy?


2018. jan. 31. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Fiam áprilisi. 2,5 évesen kezdte a bölcsit, nem vittem át év közben, és így 3,5 évesen kezdte az ovit.


"Volt valaki így, hogy lejárt a gyes, várta vissza a munkahelye, de nem volt hova beíratni a gyereket? "


Ezt azért már születéskor is tudhattad előre, hogy így fog kijönni.


Amúgy kiveszed a felgyűlt szabikat, a mamáknál is eltölthet 1-2 hetet. És a munkáltató is adhat fizetés nélküli szabit BÁRMIKOR a dolgozónak.

2018. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Ezt azért már születéskor is tudhattad előre, hogy így fog kijönni."


Nyilván, de az hogy tudom, még nem oldja meg a problémát.


Vagy ott van például az a helyzet, hogy talány szobatiszta lesz-e kereken 3 éves korára, és az szintén boríthatja a terveket.


Pl.: ha valakinek augusztus végi a gyereke és így elvileg simán kezdhetne szeptemberben, de "közbejön" egy kis gikszer, hogy még pelenkás. Az mihez kezd? Hozzájuk is szól a kérdés!

Tegyük fel nincs nagyi, nincs pénz magán bölcsire (vagy nincs a közelben), állami bölcsi 3 évesen nem veszi fel.

2018. jan. 31. 14:40
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Nagyjából ezek a lehetőségek: bölcsit korábban kezdeni és korábban visszamész (én így teszek az áprilisi gyerekemmel), nagyik, csana, bébiszitter, vagy a munkáltató is adhat plusz fizetés nélkülit, de ezt tőlük kell megkérdezni.
2018. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Kérhetsz még fizetés nélküli szabit, de a munkáltató már megtagadhatja, csak 3 éves koráig köteles biztosítani. És ha nem mész vissza, fel is mondhat neked. Itt nem azt kell nézni, hogy van e értelme beszoktatni vagy sem, aki vissza akar menni dolgozni, az be fogja adni.
2018. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

"Tegyük fel nincs nagyi, nincs pénz magán bölcsire (vagy nincs a közelben), állami bölcsi 3 évesen nem veszi fel.

"


ASkkor már 2 évesen bölcsibe adod.

Ennyi.


Amúgy meg 3 éves kortól KÖTELEZŐ az óvoda, és sehol nincs a törvényben, hogy csak szobatiszta gyereket vesznek be.

2018. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5, szép és jó a törvény, ha a gyakorlatban ez úgy működik, hogy papíron felveszik, de nem fogadják amíg pelenkás,

vagy viheted ugyan, de garantáltan napi tízszer fog bepisilni teljes ruhacserével, ami határozottan "építő" a gyerek lelkének.


Senki nincs, aki itt fiz.nélkülit kért és kapott?

2018. jan. 31. 14:54
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Miért nem opció a bölcsi???


Amúgy nem rombolja a lelkét a napi 10 pisi (amit kétlek, kb napi 2-3 átöltözés). Hanem ahogy a többik is vécére mennek, szépen megtanulja a gyerek hamar.


És attól, hogy más kap fizetés nélküli szabit, még egyáltalán nem biztos, hogy a te munkáltatód megadja.

Ezt beszéld meg vele, és kérdezd meg a bölcsit, felvennék-e.


Az ovi meg nem dobhatja ki a gyereket azért, mert nem szobatiszta. A gyakorlatban sem.

2018. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem mindegy hogy miért nem opció? Nem opció. Egyébként azért, mert rehabilitáció alatt álló gyerekről van szó, akit a bölcsiben nem tudnak fejleszteni.


Azzal pedig nem mondasz újat, hogy a saját munkáltatóm dönt, de engem nem ez érdekel, hanem az, hogy mennyire gyakori megoldás a fiz.nélküli hosszabbítása.

2018. jan. 31. 15:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A munkaltató általában 3 éves korig véd téged a kirugastól.

Fenn maradt szabdaság lehetősége. El ne csöszd mindet.

Fél év sok.

Tp?

Ha nincs nagyi vagy hány gyerek van?

Főállasú anya?

Akkor viszont bukó a munkahelyed.

Nalunk is úgy lesz hogy a fiam mire 3 éves lesz fenruárba es szeptemberbe kezdődik az ovi a kicsi megy bölcsibe. Ő májusi. Nekem ott az az idő júniustol szeptemberig.....

Mi ugy fogjuk megoldani hogy mamát mozgósitjuk a ferjem is vesz ki szabit én nekem eddig 70 napon volt benn. Most még a 2018 és 2019 fele hozzájön. Én abból veszek ki és valahogy így összehozzuk. Nekünk a beosztasunk olyan hogy 1 szabadnap hétköz 1 hétvegen de ezek sosem adottak. Lehet ezen a héten pl kedden lennek de jövőhéten mar csütörtökön. A ferjem 2 napot megy 2 napot nem. Az is pluszba jön. Valahogy kisilabizáljuk majd addigra. Mama decemberbe jön nyugdójba. Ő is tud majd vigyázni rájuk ha úgy alakul.


A szobatisztaság pedig valóban úgx van vagyis nálunk hogy nem veszik fel. Vagyis papíron felveszik. De egy nyár alatt lett a lányom szobatiszta pl..... az estét senkit sem erdekel ha még pelus kell.

Akik nem adják be azok vagy főállású anyák vagy olyan a munkakörük vagy nem dolgoznak.

Nyomós okkal nem mehet a gyerek óvodába 3 eves korát betöltve.

A bölcsi totál más. Nálunk pl alig vannak.

Rokonok?

Én pl mondtam hogy a nyáron ha a keresztlányomat nem tudják megoldani még itthon vagyok hozzák ide hozzánk. Itt jó helyen van.

2018. jan. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Szia, kérheted, de csak különös indokkal. Tartós betegcsalád tag gondozására, stb. Szerintem ilyen indokot nem fogadnak el sajnos amit te szeretnél. [link]

Olvass kicsit utána.


Én kértem volna 4 éves korig, mert a kisfiam júliusi és bár márciusra már szoba tiszta volt, nem volt még kész az elszakadását tőlem és én sem. Én nagyon örülnék, ha ez bevett gyakorlat lenne, és maradhatnak meg fizunelkuli szabin.


Ha én kerülnek ilyen helyzetbe mindenképp a maganovit valasztanam és kérnem a reszmunka lehetőségét (amenyibben nálatok ez létező dolog) és kihúzták volna így egy nyarat, vagy egy évet akár.

2018. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!