Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki tud segíteni nekem méltányo...

Ki tud segíteni nekem méltányossági gyed kérdésben?

Figyelt kérdés
Megvan a két éven belüli 365 napon, viszont a szülés napján nem voltam biztosított. Viszont azt olvastam, hogy az kérvényezheti meg, akinek nincsen meg a ledolgozott idő. Aki ebben jártas vagy volt ilyen helyzetben tudna segíteni mert már abban sem vagyok biztos, hogy ezek alapján megkérhetem-e. Köszönöm előre is az építő és segítő válaszokat!
2018. febr. 7. 19:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Pontosan így van utolsó válaszadó. Tudtam, hogy kár a kérdést kiírni, jönnek neki az embernek. 3 évet végigdolgoztam előtte és terhesen szűnt meg a munkám.
2018. febr. 8. 09:34
 12/22 A kérdező kommentje:
Szerettem volna dolgozni terhesen is de senki nem vett fel. Igen el lehet ítélni engem, gratulálok azoknak a hozzászólóknak akik így gondolják. Nektek sem kívánom azt , amikor dolgoztok a semmiért.
2018. febr. 8. 09:37
 13/22 anonim ***** válasza:
63%
Persze,persze.Pont annyit dolgoztál,mint amit itt valaki megemlített.De még ha így is van.Legalább lett volna annyi sütni valódyhogy utánajársz a dolgoknak.Most már cseszheted.
2018. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
De "kedves vagy" utolsó válaszadó. Örülök, hogy ilyen hangnemben tudsz válaszolni másokkal. Nem neked fogom bizonygatni mennyi ledolgozott időm van, holott iskola mellett is dolgoztam. Inkább nem írok semmit sem már. Majd akkor legyen ekkora mellényed, ha téged is határozott időre vesznek fel és csak hosszabbítanak állandóan és ha bejelented,hogy terhes vagy kivágnak. Majd legyen neked is sütnivalód akkor. Aki érdemben tudott választ adni, azoknak köszönöm. Több választ már nem várok, mert a sértegetésekre nem vagyok kíváncsi.
2018. febr. 8. 10:05
 15/22 anonim ***** válasza:
46%
Képzeld jelenlegi munkahelyemen ahol 2014 óta dolgozom,csak olyanoknak osztogatnak határozatlan szerződést,aki már 10 éve legalább ott dolgozik.Én közben szültem,gyed alatt is hosszabítottak,de ha nem így lett volna,lett volna annyi eszem,hogy körbejárom a lehetőségeimet,és nem a baba megszületése után kezdek azon gondolkodni,hogy mihez kezdjek,mert kell a pénz.Józan paraszti ész.
2018. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"csak olyanoknak osztogatnak határozatlan szerződést,aki már 10 éve legalább ott dolgozik"

Ezt azért kétlem, mert az MT szerint max 5 évig lehet hosszabítgatni, utána automatikusan határozatlanná válik a szerződés.


Kérdező: Egyrészt sejthetted, hogy nem fognak hosszabbítani terhesen, mert legtöbbször pont emiatt nem határozatlan a szerződés, hanem mindig határozott.

Másrészt már akkor utánajárhattál volna ennek, amikor megszűnt a munalviszonyod. Mert ha úgy igényelaz álláskeresési járadékot, hogy a szülés napján is jár, akkor biztosított vagy, és igényelhetsz csedet gyedet (igaz, csak minimálbér után, de az is többmint a gyes). De így Utólag már semmit sem tehetsz.

2018. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%
Na akkor ki a hülye? Ez nem önhibádon kívül van. A te hibád, hogy olyan helyen dolgoztál, ahol nincs határozatlan szerződés és ennek ellenére szülsz. Jogosan nem hosszabbítják meg.
2018. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
6%
nehogymár az is a kérdező hibája legyen, hogy olyan helyen tudott elhelyezkedni ahol f@-sz a munkáltató és nem jelent be rendesen, hogy ki tudja húzni magát minden kötelesség alól, álljon már meg a menet! És csoda, hogy fogy a magyar, mikor az hagyján, h a munkáltató megcsinálja, de még ti is a szülő nőnek mondjátok, hogy vessen magára... hát agyam eldobom...
2018. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%
Azért ha volt 3 éve, miért is nem kapott álláskeresésit?
2018. febr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
56%
19 hol írja, hogy nem kapott? Lehet írta, én nem láttam.
2018. febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!