Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extra után gyes jár, ha...

Gyed extra után gyes jár, ha közbe a másik baba után gyed extra folyósítva van?

Figyelt kérdés
Jelenlegi helyzetünk: 2016.12.28.-àn született. 3.baba gyest kaptam és június 16.-tol férjem kapja a gyed extrat, most újra terhes vagyok és a 4.babaval június 18.-tol csedre megyek és Dec 2-tol állok vissza dolgozni ,onnan a férjem gyed extrát igényelne rá is! Na most a 3. Babával gyes fog járni Dec végétől és párhuzamosan a 4. Babára igenyelhetjuk 2 ellátást? Köszönöm aki segít!
2018. febr. 28. 20:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A könyvelőtől megyek du és kíváncsi vagyok mit tud kinyomozni! Azért ötletelek addig,és azért kérdeztem hátha más járt így vagy tisztában van vele! Nálunk 18 hó lesz a kettő között és már van 2 "nagy" 7 és 4 éves! 4 éves jelenleg sni kodos és heti 4 fejlesztésre hordom, és lehet autizmusban érintett ,de kódot amíg lehet nem akarunk emrt nagyon erős bélyeg és a fejlesztése sem térne el a jelenlegitől,tudom az autista módra van állami támogatás ,de megpróbáljuk megoldani! Szóval a férjem gyest is igényelhet majd és nekünk így jön ki hogy június 18.-an elmegyek szülési szabadságra Juli 15re vagyok kiírva tehát most decemberben 2 havidíj gyed extrát fog kapni! Azt szeretném kinyomozni hogy a 168 nap alatt a férjemnek le kell mondani harmaskàval a gyed extararol és nekem kellene megigenyelni, de a 2 ellátás(csed+gyed) is majdnem a fele ,mint amit a férjem kapna a harmaskàval a gyed extrara! Ezért találtam ki hogy a nyárra elmegyek csedre ,úgy a munkahelyemen is rendben lesz a szabadságolás és szeptembertől amúgy is kezdődik a malom kerék újra , a négyeské ebbe születik bele! Így az én "tervem alapján " szept.okt.nov. megkapjuk harmaskàval a gyed extrát és valaki azt mondta a hozzászólások között hogy a negyeskére igényelhetnek gyest ez időre mert apa csedet nem kaphat! De ez lehetséges volna? Gyes után gyed extrát igényelni? Emellett még a 4. Gyermekre járó adókedvezményt sem találtuk ki hogy legyen. A pénzt mind az ő neveletetesukre szánjuk és igyekszünk úgy berendezkedni hogy legyenek szüleik is! Nálad mi a felállás kedves utolsó?
2018. márc. 1. 13:52
 12/13 A kérdező kommentje:
Közben megkaptam a másik kérdésnél a választ,hogy az első 168 napban apa semmilyen ellátást nem igényelhet a baba után! Én elmegyek szülési szabadságra és meglátjuk mit mond a könyvelő hogy érdemes csinálni papíron!
2018. márc. 1. 14:05
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz ne a könyvelőt kérdezd, hacsak nem tb szakértő. Facebokon van egy csoport ahol csak tb szakértők válaszolnak, ès tuti jó választ kapsz. Tb kisokos kismamáknak kèrdèsek ès válaszok a csoport neve.

Hidd el egy mezei könyvelő nem mindig van kèpben ezekkel kapcsolatban, ès sok pènz múlhat rajta ...

2018. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!