Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülés után a 168 napot...

Szülés után a 168 napot kötelező kivenni? Vagy kivehetek 90 napot és visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget!
2018. márc. 1. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem igényelsz csedet, dolgozhatsz te az 1 napos csecsemő mellől is.
2018. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. márc. 1. 10:45
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
:(
2018. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Bizony, ha nem igényelsz csedet, akkor akár azonnal is dolgozhatsz.

Senki nem kényszerít szabadságra. Ez csak lehetőség.

2018. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Csed mellett nem dolgozhatsz. Amúgy igen ha lemondasz a csedről és a visszahozhatatlan időről amit az újszülött babáddal tölthetnél. De a helyedben ezt átgondolnám hogy jó-e neked ès főleg a babának...
2018. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szó sincs ilyesmiről,csak a férjem magas gyed extrát kap és le kellene mondani róla másik baba még nincs 2 éves
2018. márc. 1. 11:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De a férjed Csed-re nem mehet.Szóval dolgozhatsz,ha nem igényled a Csed-et,de akkor az első 168 napban nem kaptok ellátást a kicsire.
2018. márc. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele,de akkor is majdnem a 3x a gyed extra mint az én csedem...
2018. márc. 1. 12:05
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem igazán értem mit szeretnèl... most visszamennél dolgozni vagy sem? Az egy dolog hogy fizetés nèlküli szabin vagy meg másik hogy ellátást kapsz. Ha a férjednèl akarod hogy maradjon a gyed akkor igènyelje ő a kicsire a gyest.
2018. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
4 orasba vagyok otthonról végezhető munka és nem mindennap dolgozom ,az ítélkező emberek is meggondolnàk hogy oldják meg hogy a kecske is jól lakjon meg a káposzta is megmaradjon! Azt az infót kaptam hogy csak 1 szülő vehet igénybe ellátást hiába van több gyerek ,tehát az is nem működik hogy harmaskàval marad gyed extrán én meg elmegyek négyeskével csedre 168 napra,mert addig apa helyett nekem kellene gyedet kérni. 4 órás az nagyon kevés penz és az jutott eszembe hogy akkor nem megyek csedre csak 80 napra és utána papíron újra dolgozom ha ez lehetséges ,így apa Igenyli újra a gyed extrat harmaskàval te meg azt mondod hogy négyeskével igényelhet addig gyest(168-80nap(csend nekem) 88 napig) amíg nem kapjuk meg rá is a gyed extrát ??? 169. Naptól jàr a gyed ,azt legalább jól tudom,ugye?
2018. márc. 1. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!