Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha férjemmel kiköltöznénk...

Kiscsiga07 kérdése:

Ha férjemmel kiköltöznénk Németországba a pici babánkkal, akkor milyen támogatásokra lennénk jogosultak a pici után, ha a férjem kint dolgozik?

Figyelt kérdés
2018. márc. 9. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
semmit.
2018. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Kell minimum ledolgozott hónap szám. Osztrákoknál minimum fél év folyamatos munkaviszony után jár a családi pótlék + a gyes NEKEM. Ez nem igaz, hogyha a feleség nem dolgozik kint nem kaphat támogatást, mert a férj által megfizetett adóból írják jóvá.


Plusz nekünk kérdezték, hogy volt-e a férjem az elmúlt 5 évben munkanélkülin. Ez is számít. Ha nem tudsz németül, vedd fel a kapcsolatot egy magyar ügyintéző céggel. Vannak ilyenek.

2018. márc. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
194 Euro/hó Kindergeld az biztos, hogy járna, ha be vagytok jelentkezve német lakcímre, kell születési anyakönyvi kivonatot beküldeni a nyomtatvánnyal együtt (németre gondolom le kell fordíttatni ha csak magyar van ). Elterngeld az bonyolultabb téma, ezt általában csak 12 hónapig utalják, vagy 24 honapig de fele annyi összeget havonta. A te utolsó fizud alapján számolják ki (12 hónapot néznek). Ha nem volt ebben az időszakban jövedelmed akkor a minimum 300 Eurot utalják, de ahogy mondtam csak 1 vagy 2 évig (felezve). Az Elterngeld-hez is be kell nyújtani a fizu papírok hivatalos fordítását.
2018. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Beszélem a nyelvet, mivel 1 évet kint dolgoztam, csak egy kérdés volt, hátha valaki jártasabb ebben a dologban,de kár volt kérdeznem ahogy elnézem.
2018. márc. 10. 17:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha Beszéled a nyelvet akkor olvass német fórumot ,mi ezt itt honnan tudjuk Magyarországon?
2018. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor közölném a "kedves" valaszadókkal,hogy nem gondolom,hogy "semmit nem tettem le a nemet asztalra" 2×1évet kint dolgoztam Németországban,de most költöznénk ki végleg!Mivel 1.babánkat várjuk ezért soha semmilyen "Kindergeld-et" nem érdeklődtünk meg.Gondoltam olyanok írnak, akik esetleg úgy élnek kint, hogy már van gyerkőc,de ez nem az a világ, hogy "segítsünk" a másiknak. :D
2018. márc. 10. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!