Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mehetek táppénzre? Jogosult...

Mehetek táppénzre? Jogosult vagyok valamire szülés után?

Figyelt kérdés
A helyzetem a következő: 2017.május.18tól vagyok teljes munkaidőbe bejelentve a jelenlegi munkahelyemen,azelött napi bejelentéssel voltam. 3 gyermekem van kettővel emelett gyesen vagyok még. Most 2hete kiderült hogy terhes vagyok,és gyötörnek de nagyon erősen a rosszullétek ugyanúgy mint annó,így nem tudok menni dolgozni,nem is járok 2hete. A főnökömnek még nem mondtam,csak annyit hogy beteg vagyok nem tudok menni dolgozni egyenlőre. Azt mondta kérjek táppénzes papirt. Hogyan tovább mit tanácsoltok? Szeretnék dolgozni de így nem tudok sajnos a pénz meg kellene... táppénzre csedre jogosult vagyok vagy milyen támogatások járnak míg én vissza nem megyek dolgozni?
2018. márc. 16. 19:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nem rúghatnak ki. Táppénzt már leírták, a csed pedig a bruttó fizu 70%-a, amiből 15% szja-t vonnak.
2018. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Kirúghatjàk mivel 2 hete igazolatlanul van otthon. A tp-t pedig nem tudja ennyire visszamenőleg elintézni. Egy terhes nő sem tehet meg bàrmit. A főnököd jóindulatàra lesz bízva mit lép. Ha kérte hogy intézd a tàppénzt betegség miatt, akkor miért nem tudtàl legalàbb elmenni és kiiratni magad, ha nem terhességgel akkor màssal???
2018. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekes anya lètedre már ne is haragudj de nagyon tudatlan vagy...

Táppènzre a háziorvos tud venni a nőgyógyász javaslata alapján. Menj el hozzá, beszèld meg hogy egyáltalán ezzel kiir-e. Ha igen a javaslattal elcsattogsz a háziorvoshoz aki felvesz táppènzre. Ezt RÖGTÖN meg kellett volna tenned, nem is értem mit gondoltál, sose hallottál még táppènzről? A többi időre maximum szabit kérhetsz, de mivel előre kell jelezni ès te csak 7 nappal rendelkezel az èves szabidból csak a munkáltatód jóindulatában bízhatsz. Ezen kívül ahogy irta az előttem válaszoló többheti! igazolatlan távollét miatt simán azonnal felmondhatnak, ès az ellen nem vèd meg a terhessèg. Nem is èrtem mit gondoltál...

Ha nem sikerül elintèzned akkor könnyen járhatsz úgy hogy csak gyes fog járni, bár amennyire fogalmad sincs semmiről szerinten eddig se járt több a gyerekekre.

2018. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Amúgy táppénzből, csedből, gyedből nagyon kevès fog járni akkor is hogy 3 gyerekre igènybe tudd venni az adókedvezmènyt, de mèg 2-re is...
2018. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Intèztèl valamit?
2018. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
El van intézve. Köszönöm az információt
2018. márc. 21. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!