Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi anyagi tőke kell a...

Mennyi anyagi tőke kell a gyermekvállaláshoz? Mennyi többlett kiadást jelent 3 éves koráig?

Figyelt kérdés

Bután kérdeztem meg, de ebbe a részébe is szeretnék belegondolni. Sokba kerül egy gyerek, de manapság mennyire?

23L


2018. márc. 19. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Az attól függ, hogy 1) mit dob a gép (pl.: kis oxigénhiány is évekig tartó fejlesztést jelent ahhoz, hogy teljesen ép gyereked legyen),

2) mik az igényeitek, hogy szeretnétek élni.

2018. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Igénytől függ.


A fiamnak születése óta nincs szüksége semmilyen külön kezelésre, ortopéd cipőre, különleges tápszerre vagy bármire.


Így az első évben például havi 20.000,- volt az átlag. Ebben 5000,- körüli pelenka csomag van, tápszer, olcsó ruhák ha épp kellett, popsi törlő, üveges kaja, bármi. De van, amit tovább használtunk mint egy hónap, így valamikor teljesen más dolgokat vettünk mint előző hónapban. Ezért átlagolok 20-ra.


A kötelező oltások ingyen vannak, egyszer kellett gyógyszertárból kiváltanom egy oltást, de az 1000,- alatt volt. A fiam nem volt beteges, 1x fázott meg, akkor kb 3000,- volt a gyógyszer.


Második évben jön a bölcsi, ott lesznek még plusz kiadások, de nagyjából csak az étkeztetési díj, az esetleges eszköz vásárlások és hasonlók jönnek majd be. Ha jól tudom ez 10-20 max, de nem akarok hülyeséget mondani.


Ha leszokik a fiam a pelenkáról, máris kevesebb pénz megy el pl. De az még kérdés, hogy az első 3 évben lesz-e.

2018. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Az igényektől függ főleg. Ha semmi támogatást, segítséget, holmit nem kap valaki, akkor:

Terhességtől kezdve:kismamaruhák, nadrágok kb 10ezer/db) kabát (szezonfüggő)(15-25ezer), illetve vitaminok: folsav, magnézium, esetleg terhesvitamin (havi kb1500-6000). Ha más gyógyszert is kell szedned az még plussz lehet. Ha magánorvoshoz mész, akkor kb 4 hetente hívják vissza a rendelésre a kismamákat ez kb(5-15 ezer/alkalom) + ha szülésre behívod, akkor ált. a rendelési összeg 10x-esét kérik.

Ha csak vitamint, magnéziumot szedsz és pár kismama gönccel beéred, akkor anyagilag nem megterhelő a szülésig.

Babafelszerelés: kiságy+matrac (kb 50ezer), pelenkázó (20-40ezer) és babakocsi(ez 3funkióssal számolva 75ezertől a csillagos ég, nagyon népszerűek a 200ezer körüli 3 funkciósok)

Ami kicsit költségesebb, ha nincs kölcsön, vagy ismerős, rokon által adott: babaruhák. Ezeket kezdetben nagyon gyorsan kinövik a babák, így viszonylag folyamatosan kell újat venni belőle és több is kell akár naponta, mert piciként sokat büfiznek a babák, lehányják. Szóval ez akár 2-3 hetente 5 ezer is lehet havonta. Rendszeres még a pelus igény, ez szintén 2-3 ezer Ft/hetente. Takarók, textilpelusok és kifogó (baba törölköző, babakád, baba ágynemű/hálózsák később cipőcskék nem olyan nagy összegek, egyszeri vétel az első évben. Ha szoptatsz, akkor az nem kerül pénzbe, ha fejsz, akkor egy kézi mellszívó 12-25 ezer, automata jóval több. Tápszer még sok lehet, az táplálástól is függ...heti több ezer. Cumisüveg, popsikenőcs, fürdető nem sok. Szintén olcsók a vitaminok a babának, ez 1-2 ezerFt alkalmanként.

Babaszoba berendezése szintén igényektől függ, de a babát nem érdekli mit hol tartasz, a ruháinak egy szekrény elég eleinte.

Ennyi jutott eszembe. Babakocsi megnyomja az összeget, de ha néhány 100 ezer forintot megtakarítasz az érkezésére, az elgendő

2018. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Erre aztán nem lehet pontos választ adni. Mindenből lehet venni olcsot és drágábbat, legyen az pelenka, popsitorlo, sampon, stb. Ruhát is vehetsz használtan vagy csupa újat. Védőoltást lehet csak a kotelezoeket beadatni vagy kifizetni a választottat.

A lányom még csak 4 hónapos, de a hasfajas miatt kb 30 ezer ment el hasfajas elleni cseppekre, 30 magán orvosra, mert nagyon későn kaptunk volna időpontot, bő 40 védőoltásra, kb 20 a havi pelenka+minden más apróság. Ruhát csak újat veszek neki, mert akciósan elég jól be lehet vásárolni és én nem tudok turizni, mindig is képtelen voltam rá. Arra is kb 20 ezer megy havonta. 4 hónap alatt 260 ezer forint ment el pluszban. De akár 80 ezerből is ki lehet hozni a 4 hónapot, ha csak a legszükségesebb dolgokat veszed.

2018. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Mi nagyon keveset költöttünk, de nem azért, mert spórolni akartunk, hanem mert nem igazán volt szükség többre. De ez tényleg egyén függő. A babám egészséges, tiszta ruhában jár, vannak játékai, gondoskodok róla, a többi szerintem sallang. Nekem a terhes és baba ruháim is használtak voltak, rokonoktól, ingyen. Kisebb babaholmik, első adag játék szintén, meg akik jöttek babalátogatóba, mindig hozták valami apróságot. A nagyobb bútorokat használtan vettük (nem kifejezetten spórolásból, inkább környezet tudatosság okán, de olcsóbb volt sokkal), ez került 15 000 forintba (hamarosan kelleni fog váltani gyerek bútorokra). Babakocsi + autós ülés 25 000 Ft, hordozókendő 15 000 ft. Mosható pelenkát használunk, az kb 35 000 forint egyszeri kiadás volt (eldobhatót nem is vettünk). Ugyanígy nagyrészt mosható popsitörlőt, bár abból azért havi egy csomag elfogy eldobhatós is (ha utazunk vagy komoly kaki-helyzet van) (36* 400=15 000 Ft). Csak szoptattam az első fél évben, utána blw, tehát sose püréztünk, kB egy éves kora óta eszik akkora mennyiségeket, hogy egy picit nagyobb adagot főzök, mintha csak ketten lennénk. Nagyon sokáig csak tiszta vízben fürdettem, talán ha két flakon baba tusfürdő ment el három éves koráig (igaz az nem volt olcsó, mert mindenmentes bio cuccot vettünk - 4000 ft)

KB féléves kora után már költöttünk játékokra, az elején kevesebbet, aztán többet (összesen kb 80 000 Ft-ot három éves koráig) ruhát alig pár darabot kellett venni, azt is csak 2 éves kora után (összesen talán 30 000 Ft) a cipőre kicsit jobban odafigyeltem, mikor már rendesen járt, nem kapott használtat, és gyorsan nőtt a lába úgyhogy nekünk ez került kb 45 000 ft-ba.

Különböző babaprogramok a legelejétől átlag havi 8 000 Ft. Voltunk úszáson, ringatón, trappoldán, különböző klubokban és játszóházakban.

Gyógyszer szerencsére alig kellett, összesen 40 000 ft (ajánlott oltásokat nem adattuk be, csak a kötelezőt) + orszi porszi, babalázmérő, melegítő párna (10 000 Ft).

Ezeket írtam fel, de van, ami olcsóbb lett. A vonaton 33% kedvezmény jár, a kismama bérlet pedig 9500 helyett 3000 Ft. Hogy itthon vagyok, minden nap van időm főzni (plusz nehezebb is étterembe menni), így kevesebbet költünk kajára, még a kertben is tudok termelni egy kis paradicsomot, paprikát, epret. Viszont a rezsi több (havi átlag 10 000 forinttal, de ezt nagyon nehéz mérni). Volt egy felújításunk, amit a baba miatt csináltunk (padlófűtés + festés) de ezt hogy számolja bele az ember?

Ha mindent összeadsz, mi nem költöttünk összesen fel millió forintot mire három éves lett a lányunk, de legalább ugyanennyi értékben kaptunk használt holmikat és ajándékokat rokonoktól. (utána az ovis cuccokat már meg kellett venni, plusz csoportpénz, babazsúrok stb, de ez már nem volt a kérdésben)

2018. márc. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!