Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szélsőséges ha így...

Nagyon szélsőséges ha így állok hozzá a gyermekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
Mint ahogy minden szülő vagy leendő szülő én is meg szeretnék adni mindet a leendő gyermekemnek. De egyszerűen úgy érzem hogy nem vállalnék gyereket, ha nem tudnék neki mindent megadni. Nem akarom hogy azt érezze hogy neki nem lehet olyan menő telefonja, vagy ruhája, vagy xboxa, vagy hogy külföldön nyaralhassunk, ezt mind megkaphassa. Csak mert én úgy nöttem fel hogy bár földönfutók nem voltunk de valahogy mindig kevesebbet engedhettünk meg mint a nagy átlag és én ezt gyerekként hatványozottan éreztem. Folyamatosan azzal szembesültem hogy mi az amit mindenki szinte megenged magának csak mi nem. Vagy csak akkor már mikor mindenkinek volt már. Szóval ezzel a traumával úgy érzem hogy nem akarnám hogy a gyerekemnek ezzel szembesülnie kelljen és ha nem tudnék neki anyagiakban mindent megadni, akkor nem is vállalnék gyereket. ez nagyon szélsőséges gondolkodás?
2018. jan. 27. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Kicsit igen, de te dolgod. Inkább ez, mint a “majd lesz valahogy” mentalitás. Viszont gondold át, hogyan fogod elkerülni, hogy egy semmit nem becsülő, túlkényeztetett kis hülyegyerek legyen kamaszkorára, a te mindent megkapó csemetéd.
2018. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem elkényeztetném, csak azt akarnám hogy semmiben ne szenvedjen hiányt. De persze úgy hogy megtanulja becsülni a dolgok értékét.
2018. jan. 27. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Igen, átestél a paci túloldalára. A gyerekkel minőségi időt kell tölteni. Én is szeretnék megadni mindent a fiamnak, de amikor jobban belefondolok, akkor rájövök, h vagy szinte nem használná, vagy nem jönne be neki, nem érdekelné, vagy használné, csak mi nem tudnánk kihasználni stb. És igazából, amikor a szülő a gyerekének vásárol, akkor igazából saját magának vásárol, mert amiből ő kimaradt, akkor azt a gyerekén keresztül akarja megélni.


Amúgy meg az sem jó, ha mindent megkap és minden hónapban a legújabb telón nyomja stb. akkor egy elkényeztetett, beképzelt, nulla empátiával rendelkező kis h-lyegyerek lesz.

2018. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akarnék én minden hónapba új telefont, csak bármi "dili" vagy minek hívják éppen van a gyerekek között, ne ő legyen az egyetlen, akinek nincs, mert a szülei nem engedhetik meg. ilyen dolgok.
2018. jan. 27. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ezzel az a gond, hogy megveheted neki az új telefont, hogy ne "lógjon" ki, de amilyenek a mai trendek két hét múlva már új divat lesz és akkor mit csinálsz? Ha meg mindent megkap a gyerek elsőre amit megkíván szerintem nem tanulja meg becsülni a meglévő dolgait, hiszen természetesnek veszi, hogy van.


A cikizésről amúgy meg az a véleményem, hogy ha a gyerekek valakit ki akarnak kezdeni arra úgyis találnak okot. Ha nem a cuccai miatt, akkor a jegyei vagy a külseje, vagy akármi...szóval ez alól megvédeni nem tudom csak felkészíteni lelkileg.


Félre ne értsd fontos az anyagi és érzelmi stabilitás egy fejlődő gyereknek, de ez nem hinném, hogy x box, meg külföldi nyaralás függő...

2018. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nyilván azt a nevelést is meg szeretném adni neki hogy boldog sikeres ember lehessen. mindezek mellett. de persze ez mint csak elméleti feltételezés, valószínáleg nem lesz gyerek, több okból is.
2018. jan. 27. 22:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
En is hasonloan voltam reszben gyerekkent, mi te, de nem az volt a bajom, hogy kulfold helyett csak belfoldon nyaraltunk, hanem a szuleim hozzaallasa a penzhez, az erzes, ahogy magukat masokhoz hasonlitottak, pedig volt teto a fejunk folott, volt penz ruhara, meleg vizre, futesre, ennivalora, meg kozos csaladi programokra is, ha nem is kulfoldre, csak a nem messze levo kirandulohelyekre, vagy nyaranta egyszer a Balatonra. Szerintem egy gyerek nem azoktol lesz boldog, amiket felsoroltal, es nem attol fogja magat kevesebbnek erezni, hogy nincs minden olyan kutyuje, mint masoknak, hanem ahogy a szulo ezekhez megtanitja hozzaallni. A nelkulozesnek tobb szintje van, az elethez nem feltetlenul kello arucikkek esete szamomra nem tartozik ide. Az mar sokkal rosszabb helyzet, ha valaki azert nem tud eleget lenni a gyermekevel, mert dolgoznia kell folyton, hogy legyen mit enniuk. A minosegi egyutt toltott ido az, amire gyerekkorombol visszaemlekszem, es az, ami igazan sokat adott, hogy mikor mit kaptam, arra mar nem nagyon. Mindenki olyan korulmenyek koze vallal gyereket, ahogy szeretne, ez a te dontesed.
2018. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyet értek veled, én is így gondolkodtam mielött szóba jött a baba téma, és még mindig így gondolom. Ezért akartam mindig is 1 gyermeket, hogy neki mindent meg tudjak venni és mindent megkapjon.tudom hogy nem attól lesz boldog egy baba vagy egy nagyobb gyermek ha mindene megvan, de nem szeretném soha azt látni rajta hogy sóvárog valamiért és én nem tudom megvenni neki.
2018. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez személyiség kérdése. Nekünk is mindig kevesebb volt, mint az átlag, bőven lenne mit panaszkodnom, de se én, se a húgom nem tesszük. Sose volt meghatározó, hogy nekem most szar kéne legyen, mert nincs telefon, új ruha, tv.... sokakat ismerek, akiknek több jutott, mégis mindig sír a szájuk. Olyat is, akinek mindent megvettek a szülei, rengeteg zsebpénz kapott, mégis csalt egy tízezer forintos segélyért.. majdnem biztos vagyok benne, hogy ha jut a kötelezőkön felül néhány kívánságra is, akkor a továbbiakban se a boldogság, se a megelégedettség nem pénzkérdés. Nem azon múlik, hogy telik-e az xboxra (lehet hogy egy doboz színes ceruza is megfelelne, ha ügyesen adod oda).
2018. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!